štvrtok, 16 septembra, 2021
24.3 C
Bratislava
ÚvodSprávyObvineného svedka Dömötöra čaká súd, schvaľovať bude dohodu o vine a treste

Obvineného svedka Dömötöra čaká súd, schvaľovať bude dohodu o vine a treste

4.8.2021 Dohodu o vine a treste medzi prokurátorom a obvineným svedkom Csabom D. by Okresný súd Bratislava III mohol schvaľovať už v stredu 4. augusta. Ako vyplýva z vyjadrenia súdu, ktoré poskytol hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, v stredu o 08:00 bude súd rozhodovať o ďalšom trvaní väzby obvineného.

„V prípade, že strany budú súhlasiť so skrátením lehoty na verejné zasadnutie, bude môcť súd následne pristúpiť k rozhodovaniu na verejnom zasadnutí o návrhu na dohodu o vine a treste,” povedal hovorca.

Policajná inšpekcia obvinila v utorok 20. júla Csabu D., Mateja Z. a Petra P. pre trestné činy krivej prísahy a krivej výpovede a marenia spravodlivosti. Všetci traja vypovedajú v kauzách, ktoré vyšetruje Národná kriminálna agentúra (NAKA).

Po Matejovi Z.a Petrovi P., ktorých sa na rozdiel od Csabu D. nepodarilo zadržať, vyhlásili pátranie. Zadržaného Csabu D. vzal súd v piatok 23. júla do väzby. Neskôr ho dozorový prokurátor vyčlenil na samostatné konanie, takže vo veci ďalších obvinených vystupuje ako svedok.

Viac k témam: dohoda o vine a treste, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Obvineného svedka Dömötöra čaká súd, schvaľovať bude dohodu o vine a treste © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 400,348 +370 Dnes Úmrtí 12,566 Uzdravení 382,734 Infikovaných 5,048 Last updated: 16. septembra 2021 - 12:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -