piatok, 24 septembra, 2021
16.5 C
Bratislava
ÚvodEkonomikaOčkovacia prémia je hitom. Už sa prihlásili desaťtisíce ľudí, ale bol aj...

Očkovacia prémia je hitom. Už sa prihlásili desaťtisíce ľudí, ale bol aj jeden technický problém

3.8.2021
aktualizované 2. augusta, 16:03

Do očkovacej lotérie sa do pondelka 15:00 registrovalo 160-tisíc ľudí. Na pondelňajšom brífingu o tom informoval minister financií SR Igor Matovič. Expremiér tiež predstavil podrobnosti o týždennom žrebovaní v očkovacej prémii. Prvý nápor registrácií systém podľa ministerstva financií zvládol.

Ministerstvo v nedeľu krátko po spustení o 18:30 však evidovalo viaceré podnety od ľudí, ktorým chodili potvrdzujúce SMS a e-maily niekoľkokrát za sebou.
Kde sa treba prihlásiť?
Tento technický problém sa mohol vyskytnúť u prihlásených do 20:24, ale v súčasnosti už systém funguje ako má. Potvrdzujúce SMS by mali mať zároveň už teraz v telefóne všetci, ktorí sa registrovali počas nedeľného večera.
Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Všetci záujemcovia o očkovaciu prémiu a sprostredkovateľský bonus sa môžu prihlásiť na stránke www.bytzdravyjevyhra.sk.

V nedeľu sa budú losovať piati ľudia, ktorí môžu vyhrať špeciálnu prémiu 100-tisíc eur. Ak telefón zdvihnú a budú vedieť odpovedať na otázku, ktorú budú vidieť vo vysielaní RTVS, získajú odmenu 100-tisíc eur, inak vyhrávajú tisíc eur.
Výhra až 500-tisíc eur
Ak prvý človek z týchto piatich nezdvihne, ďalšiemu sa zvyšuje výhra na 200-tisíc eur. Ak by nezdvihli a nezodpovedali otázku štyria ľudia, posledný človek tak hrá o 500-tisíc eur.

Od pondelka do piatka bude vylosovaných ďalších 125 ľudí, pre ktorých sú určené ceny od tisíc do 10-tisíc eur. Každý deň bude žrebovaných päť ľudí, ktorí vyhrajú po 10-tisíc eur a 20 ľudí získa po tisíc eur. Zároveň bude raz do týždňa prebiehať elektronické losovanie, žrebovať sa bude 10-tisíc ľudí, ktorí získajú 100 eur.
Niekoľko desiatok tisíc šťastlivcov
Ako uviedol minister financií, spolu bude na Slovensku 110-tisíc „šťastlivcov“. Na očkovaciu prémiu pôjde dokopy približne 21-miliónov eur. Štát podľa Matoviča využíva medzinárodne odskúšaný marketingový nástroj, ktorý má zvýšiť sledovanosť a povedomie o relácii a atraktivitu zlosovania.

„Každý z nás sa môže slobodne v nedeľu večer rozhodnúť, či pôjde na pivo alebo bude sedieť pred televíziou a pokúsi sa vyhrať hlavnú cenu,“ uviedol expremiér.

Rezort financií podľa jeho šéfa počíta aj s prostriedkami na kampaň, ktorá spropaguje zlosovanie a vysielanie na RTVS.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Dôležitá je edukačná stránka
„Moje očakávanie je také, aby sme s úctou, pochopením a rešpektom komunikovali s ľuďmi, ktorých presvedčiť dokážeme,“ doplnil Matovič s tým, že od rezortu zdravotníctva očakáva kampaň, ktorá bude postavená na vysvetľovaní a argumentoch.

Popri finančnej motivácii je podľa Igora Matoviča mimoriadne dôležitá edukačná stránka týchto akcií. Popri kampani by mali ľudia zároveň dostať odpovede na „nezodpovedané otázky“.

Minister podotkol, že približne 51 % ľudí z dospelej populácie stále nie je zaočkovaných. Veľká časť z nich váha, má strach a otázky, na ktoré nepočuli odpovede.

Viac k témam: Koronavírus, očkovacia lotéria, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Očkovacia prémia je hitom. Už sa prihlásili desaťtisíce ľudí, ale bol aj jeden technický problém © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 405,931 Úmrtí 12,592 Uzdravení 384,790 Infikovaných 8,549 Last updated: 24. septembra 2021 - 05:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -