piatok, 24 septembra, 2021
14 C
Bratislava
ÚvodSprávyIzraelskí turisti zablúdili počas noci v národnom parku, hľadali ich horskí záchranári

Izraelskí turisti zablúdili počas noci v národnom parku, hľadali ich horskí záchranári

3.8.2021 Horskí záchranári pomáhali v nočných hodinách štyrom zablúdeným izraelským turistom v Slovenskom raji. O pomoc ich požiadali prostredníctvom tiesňovej linky 112.

Izraelskí šesťdesiatnici sa v nedeľu vybrali na výlet z Dediniek v neskorých popoludňajších hodinách. Ako ďalej informovali horskí záchranári, v neznámom teréne zablúdili a v nočných hodinách bez svetla stratili orientáciu.

„Podľa pomerne presného popisu polohy, ktorý poskytli operátorke, sa nachádzali v ústí Sokolej doliny, na zelenom turisticky značenom chodníku,“ uviedla HZS. Do príchodu záchranárov ostali podľa pokynov na mieste, kde ich napokon záchranári našli. Turisti boli bez zranení. V sprievode záchranárov vyšli na Klauzy k terénnemu vozidlu HZS. Následne boli transportovaní do obce Dedinky, odkiaľ pokračovali vlastným motorovým vozidlom.

Viac k témam: Horskí záchranári, stratení turisti
Zdroj: Webnoviny.sk – Izraelskí turisti zablúdili počas noci v národnom parku, hľadali ich horskí záchranári © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 405,931 Úmrtí 12,592 Uzdravení 384,790 Infikovaných 8,549 Last updated: 24. septembra 2021 - 04:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -