piatok, 24 septembra, 2021
16.5 C
Bratislava
ÚvodSprávyNávštevu pápeža Františka zabezpečia stovky dobrovoľníkov, hlásiť sa môžete už čoskoro

Návštevu pápeža Františka zabezpečia stovky dobrovoľníkov, hlásiť sa môžete už čoskoro

1.8.2021 Septembrovú návštevu pápeža Františka v Prešove budú zabezpečovať stovky dobrovoľníkov, ktorí sa majú podieľať na celkovej organizácii prichádzajúcich pútnikov a byť im nápomocní v ich potrebách.

Ako informoval hovorca Prešovskej gréckokatolíckej archieparchie Michal Pavlišinovič, už čoskoro sa spustí oficiálna registrácia dobrovoľníkov prostredníctvom spoločného registračného formulára. V prípade otázok je už ale teraz možné kontaktovať koordinátorov dobrovoľníkov za Prešov na e-mailovej adrese dobrovolnici.presov@navtevapapeza.sk.

Svätý Otec František zavíta medzi gréckokatolíkov do Prešova v utorok 14. septembra na sviatok Povýšenia svätého Kríža. Na priestranstve pred Mestskou športovou halou v Prešove bude o 10:30 predsedať Božskej liturgii svätého Jána Zlatoústeho, pri ktorej ohlási homíliu.

„Pozývame preto všetkých ľudí dobrej vôle a ochotného srdca od veku 18 rokov prežiť túto návštevu špeciálnym spôsobom, ktorý bude vyjadrením lásky a vernosti Bohu, Cirkvi a Svätému Otcovi. Služba dobrovoľníka je tak výzvou ukázať božiu lásku v skrytých skutkoch pre iných,“ uviedol Pavlišinovič s tým, že dobrovoľníci sa stretnú v Prešove už 13. septembra, kde sa zadelia do jednotlivých pracovných tímov a oboznámia sa so všetkými potrebnými informáciami.

Viac k témam: dobrovoľníci, návšteva pápeža Františka na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Návštevu pápeža Františka zabezpečia stovky dobrovoľníkov, hlásiť sa môžete už čoskoro © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 405,931 Úmrtí 12,592 Uzdravení 384,790 Infikovaných 8,549 Last updated: 24. septembra 2021 - 05:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -