štvrtok, 16 septembra, 2021
24.3 C
Bratislava
ÚvodSprávyKoronavírus v Portugalsku stráca podľa expertov silu, vláda zrejme zmierni niektoré obmedzenia

Koronavírus v Portugalsku stráca podľa expertov silu, vláda zrejme zmierni niektoré obmedzenia

28.7.2021 Podľa portugalských zdravotníckych expertov existujú v krajine náznaky, že najnovšia vlna infekcií ochorenia COVID-19 stráca silu.
Prírastky sa spomaľujú
Vysokopostavení predstavitelia portugalskej vlády sa v utorok stretli s analytikmi na problematiku koronavírusu, ktorí sa vyjadrili, že tempo pribúdania nákaz síce zostáva vysoké, ale prírastky sa spomaľujú a kulminácia vlny je blízko.
Viac o téme: Koronavírus
Portugalsko za uplynulých štrnásť dní v priemere eviduje viac ako 400 infekcií na 100-tisíc obyvateľov. Vo vážne postihnutom regióne hlavného mesta Lisabon a v turistickom regióne Algarve na juhu krajiny sa však počet nových nákaz stabilizuje.
Majitelia reštaurácií sa sťažujú
Počet pacientov s ochorením COVID-19 na jednotkách intenzívnej starostlivosti portugalských nemocníc sa zvyšuje od začiatku júla. Obsadenosť lôžok, ktoré vyčlenili pre pandémiu koronavírusu, je teraz na úrovni 78 percent. Takmer 99 percent nových prípadov infekcií v krajine pritom tvoria nákazy delta variantom vírusu.

Očakáva sa, že portugalská vláda na štvrtkovom zasadaní rozhodne, či zmierni niektoré obmedzenia zhromažďovania. Majitelia reštaurácií a barov sa totiž sťažujú, že pre reštrikcie strácajú príjmy.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Koronavírus v Portugalsku stráca podľa expertov silu, vláda zrejme zmierni niektoré obmedzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 400,348 +370 Dnes Úmrtí 12,566 Uzdravení 382,734 Infikovaných 5,048 Last updated: 16. septembra 2021 - 12:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -