štvrtok, 23 septembra, 2021
15.6 C
Bratislava
ÚvodSprávySlováci v Indii by sa mali mať na pozore, ministerstvo zahraničia varuje...

Slováci v Indii by sa mali mať na pozore, ministerstvo zahraničia varuje pred monzúnovými dažďami

28.7.2021 Zastupiteľský úrad Slovenskej republiky v Dillí upozorňuje turistov zo Slovenska, ktorí sa nachádzajú v Indii, na výskyt prudkých monzúnových dažďov. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.

Prudké monzúnové dažde môžu byť sprevádzané zosuvmi pôdy, kameňov a lokálnymi povodňami. „Dažde a sprevádzajúce riziká si vyžiadali už viac ako 150 obetí na životoch, pričom najviac zasiahnuté sú štáty Maharashtra, Karnataka, Uttarakhand, Bihar, Západné Bengálsko, Himachal Pradesh, Uttar Pradesh, ako aj ďalšie štáty, vrátane populárnych dovolenkových destinácií,“ uvádza rezort diplomacie. Monzúnové obdobie prevláda v Indii od júla do septembra.

Rezort diplomacie preto cestujúcim v Indii a Bangladéši odporúča, aby dodržiavali pokyny miestnych úradov a vyhýbali sa oblastiam, ktoré sú monzúnmi najviac postihnuté. V prípade núdze je možné na pohotovostnej linke kontaktovať Veľvyslanectvo SR v Dillí.

Viac k témam: monzúnové dažde, počasie
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci v Indii by sa mali mať na pozore, ministerstvo zahraničia varuje pred monzúnovými dažďami © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 405,931 +949 Dnes Úmrtí 12,592 +3 Dnes Uzdravení 384,793 Infikovaných 8,546 Last updated: 23. septembra 2021 - 20:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -