štvrtok, 16 septembra, 2021
24.3 C
Bratislava
ÚvodEkonomikaEurópska komisia uvoľnila pravidlá pre poskytovanie štátnej pomoci

Európska komisia uvoľnila pravidlá pre poskytovanie štátnej pomoci

25.7.2021 Európska komisia (EK) v piatok zmiernila pravidlá pre poskytovanie štátnej pomoci. Členské štáty tak budú môcť vykonávať určité opatrenia bez predchádzajúceho skúmania z jej strany, informovala komisia v tlačovej správe.

Rozšírenie rozsahu pôsobnosti všeobecného nariadenia o skupinových výnimkách sa týka pomoci poskytovanej vnútroštátnymi orgánmi na projekty podporované na centrálnej úrovni EÚ.

Ďalšou oblasťou sú určité opatrenia štátnej pomoci na podporu zelenej a digitálnej transformácie, ktoré sú zároveň relevantné pre zotavenie po hospodárskych dopadoch pandémie.

„Zmenami, ktoré boli dnes zavedené do nariadenia o skupinových výnimkách, sa zladili pravidlá financovania z prostriedkov EÚ a pravidlá štátnej pomoci platné pre tieto typy financovania tak, aby sa odbúrala zbytočná zložitosť a zároveň zachovala hospodárska súťaž na jednotnom trhu EÚ,“ uviedla komisia.

Zmena všeobecného nariadenia má podporiť napríklad energetickú hospodárnosť budov, infraštruktúru nabíjacích a čerpacích staníc pre nízkoemisné cestné vozidlá alebo rozvoj širokopásmového internetu.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Pandémia, štátna pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska komisia uvoľnila pravidlá pre poskytovanie štátnej pomoci © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 400,348 +370 Dnes Úmrtí 12,566 Uzdravení 382,734 Infikovaných 5,048 Last updated: 16. septembra 2021 - 13:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -