piatok, 24 septembra, 2021
16.5 C
Bratislava
ÚvodSprávyZachovanie otvorených hraníc je pre Slovensko v rámci boja proti pandémii prioritou,...

Zachovanie otvorených hraníc je pre Slovensko v rámci boja proti pandémii prioritou, tvrdí Klus

25.7.2021 Slovensko je krajinou s významným počtom takzvaných cezhraničných pracovníkov, preto je pre krajinu v rámci boja proti pandémii koronavírusu prioritou garantovanie otvorených hraníc a podľa možnosti spoločné európske pandemické riešenia do budúcnosti.
Viac o téme: Koronavírus
Na neformálnom zasadnutí Rady pre všeobecné záležitosti (GAC) v Slovinsku to vyhlásil štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus (SaS). Podľa neho pandémia slovenských občanov, ktorí pracujú za hranicami, mimoriadne zasiahla a zároveň celá Európska únia bolestivo zistila, kde sú jej limity.

„Na druhej strane sme dostali jedinečnú príležitosť poučiť sa, aby sme boli v budúcnosti lepšie pripravení a mohli účinnejšie čeliť podobným výzvam. A práve na to by sa mali naďalej sústrediť aj členské štáty EÚ,” povedal Klus.

Dodal, že predovšetkým budovanie odolnosti a ekonomická obnova po koronakríze, s dôrazom na takzvanú zelenú a digitálnu transformáciu, sú oblasti, ktoré musia byť v centre pozornosti únie.

Viac k témam: cestovanie, koronakríza, Koronavírus, Pandémia, Rada pre všeobecné záležitosti (GAC)
Zdroj: Webnoviny.sk – Zachovanie otvorených hraníc je pre Slovensko v rámci boja proti pandémii prioritou, tvrdí Klus © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 405,931 Úmrtí 12,592 Uzdravení 384,790 Infikovaných 8,549 Last updated: 24. septembra 2021 - 06:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -