piatok, 24 septembra, 2021
16.5 C
Bratislava
ÚvodSprávyObvinený svedok Dömötör ide do väzby, po ďalších dvoch mužoch polícia stále...

Obvinený svedok Dömötör ide do väzby, po ďalších dvoch mužoch polícia stále pátra

25.7.2021 Csaba D., ktorý vystupuje ako jeden zo svedkov v kauze bývalého špeciálneho prokurátora Dušana K., ide do väzby. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak.

“Okresný súd Bratislava III vzal do väzby obvineného, a to z dôvodov takzvanej kolúznej a preventívnej väzby, to znamená dôvodnej obavy, že by mohol ovplyvňovať svedkov a dôvodnej obavy, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti,” povedal Adamčiak. Doplnil, že proti rozhodnutiu podal sťažnosť obvinený ako aj prokurátor. O sťažnostiach bude po doručení veci rozhodovať Krajský súd v Bratislave.

Policajná inšpekcia obvinila v utorok 20. júla Csabu D., ktorého aj zadržali, Mateja Z. a Petra P. pre trestné činy krivej prísahy a krivej výpovede a marenia spravodlivosti.

Všetci traja vypovedajú v kauzách, ktoré vyšetruje Národná kriminálna agentúra (NAKA). Po Matejovi Z.a Petrovi P., ktorých sa nepodarilo zadržať, vyhlásili pátranie.

Viac k témam: kolúzna väzba, Okresný súd Bratislava III
Zdroj: Webnoviny.sk – Obvinený svedok Dömötör ide do väzby, po ďalších dvoch mužoch polícia stále pátra © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 405,931 Úmrtí 12,592 Uzdravení 384,790 Infikovaných 8,549 Last updated: 24. septembra 2021 - 05:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -