piatok, 6 augusta, 2021
14.6 C
Bratislava
ÚvodEkonomikaCestovná kancelária YS Group vyhlásila úpadok, za minulý rok jej tržby klesli...

Cestovná kancelária YS Group vyhlásila úpadok, za minulý rok jej tržby klesli o viac ako polovicu

23.7.2021 Cestovná kancelária YS Group informovala Európsku cestovnú poisťovňu o vyhlásení úpadku. Poisťovňa však ešte čaká na oficiálne potvrdenie o zaevidovaní konkurzného konania k úpadku cestovnej kancelárie na miestnom príslušnom súde.

Podľa informácií poisťovne sa aktuálne v zahraničí nenachádza žiaden klient cestovnej kancelárie.
Nárok na náhradu škody
Európska cestovná poisťovňa poisťovala firmu YS Group proti insolventnosti v rokoch 2019 a 2020. Klienti, ktorí si v tomto období zakúpili v cestovnej kancelárii zájazd, si nárok na náhradu škody môžu uplatniť v Európskej cestovnej poisťovni.

Poistnú udalosť je možné nahlásiť prostredníctvom online formulára na webstránke poisťovne, mailom alebo poštou. Poisťovňa bude od klientov potrebovať vyplnený škodový protokol k poistnej zmluve, zmluvu o obstaraní zájazdu, prípadne nevyužité letenky, náhradné vouchery, refundované vouchery od leteckých spoločností, či účtovné doklady o všetkých platbách.
Strata o 188 percent
„Klientom odporúčame nahlásiť poistnú udalosť čo najskôr, resp. do šiestich mesiacov od vyhlásenia úpadku cestovnou kanceláriou. Následne bude môcť Európska cestovná poisťovňa pristúpiť k prešetreniu a vyplateniu poistného plnenia klientom cestovnej kancelárie,“ uviedla hovorkyňa poisťovne Generali, pod ktorú spadá Európska cestovná poisťovňa, Katarína Kukurová.

Spoločnosť YS Group v minulom roku prehĺbila stratu o 188 % na 240 842 eur a tržby jej klesli o 59 % na 50 303 eur. Ziskové hospodárenie evidovala naposledy v roku 2018. Spoločnosť vznikla v roku 2011 a za svoje doterajšie pôsobenie si prešla viacerými zmenami názvu.

Viac k témam: poistná udalosť, úpadok
Zdroj: Webnoviny.sk – Cestovná kancelária YS Group vyhlásila úpadok, za minulý rok jej tržby klesli o viac ako polovicu © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,898 Úmrtí 12,541 Uzdravení 379,678 Infikovaných 679 Last updated: 6. augusta 2021 - 06:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -