Pendleri zablokovali niektoré hraničné priechody, protesty im podľa Mikulca nepomôžu

0

22.7.2021
aktualizované 21. júla 19:26

Nespokojní pendleri v stredu na protest proti podmienkam umožňujúcim vstup do SR zablokovali niektoré hraničné priechody. O blokovaní priechodu Svrčinovec s Českou republikou napríklad na sociálnej sieti informovala strana Kotlebovci – ĽS NS, ktorá s protestami sympatizuje.

Podporuje ich tiež opozičná stana Hlas – Sociálna demokracia. Blokovaný je tiež napríklad priechod s Maďarskom Čunovo – Rajka.
Prišli aj opoziční politici
Na hraničnom priechode medzi Slovenskom a Maďarskom v Rajke protestuje od 17:30 približne 50 protestujúcich. K protestujúcim sa postupne pridali aj zástupcovia strany Hlas – sociálna demokracia Richard Raši, Erik Tomáš a Matúš Šutaj Eštok.

Odídenci zo strany ĽS NS združení v hnutí Republika informovali, že okrem Rajky sa protestuje aj na priechodoch Berg, Milhosť a na ďalších.

Bratislavská polícia potvrdila, že hraničný priechod Čunovo – Rajka momentálne blokuje ohlásený protest. „V súvislosti s prebiehajúcim protestom na hraničnom priechode Čunovo – Rajka sa na slovenskej strane tvoria rozsiahle kolóny. Z uvedeného dôvodu vyzývame vodičov, ak je to možné, aby sa tomuto úseku úplne vyhli, prípadne na prejazd použili hraničný priechod Medveďov,” povedala bratislavská policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková.
Pendlerom sa nepáčia nové pravidlá
Takisto žilinská polícia na sociálnej sieti napísala, že pred hraničným priechodom Svrčinovec evidujú občanov, ktorí zablokovali cestu k hraničnému priechodu. „Snažíme sa cestujúcich vybavovať bez komplikácií,” uviedla polícia.
Viac o téme: Koronavírus
Pendleri v stredu na 17:00 avizovali blokádu vybraných hraničných priechodov s ČR, Rakúskom a Maďarskom. Nepáčia sa im totiž nové podmienky pre vstup do SR.

Od pondelka 19. júla totiž platí, že nezaočkovaní pendleri sa pri vstupe do SR musia preukázať negatívnym výsledkom RT-PCR testu nie starším ako sedem dní.
Akcie vytvárajú zbytočné napätie
Protesty spojené s blokovaním hraničných priechodov pendlerom nepomôžu. Po stredajšom rokovaní vlády to skonštatoval minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).

Podľa neho Ústavný súd SR, a nie vláda určil, že ľudia zaočkovaní prvou dávkou vakcíny majú byť považovaní za nezaočkovaných. Pendleri pritom podľa ministra mali dosť času, aby „riešili svoju situáciu”.

„Absolútne nemá zmysel, aby chodili a blokovali hraničné priechody, pretože znepríjemňujú život všetkým, ktorí chcú cestovať, cestujú alebo tranzitujú,” povedal šéf rezortu vnútra s tým, že takéto akcie vytvárajú len zbytočné napätie.

„Pendleri, keď chcú pendlovať, musia dodržiavať pravidlá,” vyhlásil Mikulec. Polícia bude podľa ministra v tomto prípade konať podľa zákonných možností. „Urobíme všetko pre to, aby hraničné priechody boli spriechodnené,” dodal Mikulec.

Viac k témam: COVID-19, hraničné kontroly, Koronavírus, pandemické opatrenia, Pendleri
Zdroj: Webnoviny.sk – Pendleri zablokovali niektoré hraničné priechody, protesty im podľa Mikulca nepomôžu © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu