V okresoch Námestovo, Zvolen a Banská Bystrica hrozia povodne, stúpa aj hladina Dunaja

0

19.7.2021 V okresoch Námestovo, Zvolen a Banská Bystrica hrozia povodne. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre spomínané okresy hydrologickú výstrahu druhého stupňa, ktorá platí v nedeľu približne do 15:45. Ako informuje na svojej webovej stránke, výstraha prvého stupňa pred povodňami zároveň platí pre okresy Tvrdošín, Dolný Kubín, Brezno a Detva.

„Vzhľadom na už spadnuté a očakávané prívalové zrážky pri búrkach predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity,” ozrejmujú meteorológovia s predpokladom výskytu sprievodných povodňových javov aj mimo tokov.

Portál imeteo.sk zároveň informoval, že hladina Dunaja by mohla počas dnešného dňa a v pondelok 19. júla stúpnuť o 2,5 metra. V tejto súvislosti preto odporúča ľuďom obmedziť na Dunaji vodné aktivity.

Viac k témam: povodne, výstrahy
Zdroj: Webnoviny.sk – V okresoch Námestovo, Zvolen a Banská Bystrica hrozia povodne, stúpa aj hladina Dunaja © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu