Dve autá s migrantmi sa zrazili pri policajnej naháňačke, tragická nehoda si vyžiadala jednu obeť

0


8.7.2021 (Webnoviny.sk) – Nehoda dvoch automobilov s migrantmi v Chorvátsku si vyžiadala jeden ľudský život a niekoľko zranených osôb. Incident nastal počas pondelňajšej policajnej naháňačky poblíž metropoly Záhreb.

Policajti spozorovali neďaleko mesta Velika Gorica v neskorých večerných hodinách dve vozidlá s rakúskou a maďarskou poznávacou značkou, ktorých vodiči ignorovali signály na zastavenie. Pri pokuse o útek po lesnej ceste dostali autá šmyk. Jedno z nich narazilo do zaparkovaného policajného vozidla, pričom na mieste zahynul jeden pasažier a policajt s niekoľkými migrantmi utrpeli zranenia.

Ostatní migranti utiekli do lesa, no neskôr ich našli a ošetrili v miestnej nemocnici. V policajnom vyhlásení nebol spomenutý presný počet prevádzaných osôb.

Chorvátsko predstavuje tranzitnú stanicu pre mnohých migrantov utekajúcich pred vojnou alebo chudobou z krajín Blízkeho východu, ktorí sa snažia dostať za lepším životom do západnej Európy.

Viac k témam: chorvátska polícia, tragická dopravná nehoda, utečenci migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Dve autá s migrantmi sa zrazili pri policajnej naháňačke, tragická nehoda si vyžiadala jednu obeť © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu