štvrtok, 21 októbra, 2021
16.7 C
Bratislava
ÚvodSprávyVIDEO V Calais demonštrovali odporcovia islamizácie. Zákaz nepomohol. Polícia mala plné ruky...

VIDEO V Calais demonštrovali odporcovia islamizácie. Zákaz nepomohol. Polícia mala plné ruky práce

Demonštranti, ktorých do centra severofrancúzskeho mesta Calais zvolala miestna odnož nemeckého protiislamského hnutia Vlasteneckí Európania proti islamizácii Západu (PEGIDA), mávali francúzskymi vlajkami a skandovali heslá „Toto je náš domov“ či „Novinárski kolaboranti“ a popritom spievali národnú hymnu.

Na mieste bol korešpondent agentúry AFP, ktorý ďalej informoval, že polícia proti demonštrantom použila slzný plyn, pretože odmietli poslúchnuť výzvu, aby sa rozišli. Následne zadržala približne desať osôb.

Zakázaná demonštrácia v Calais bola súčasťou série protiislamských protestov, ktoré sa v sobotu konali vo viacerých európskych mestách. Demonštrovalo sa aj na Slovensku, avšak v susednom Česku bola situácia omnoho dramatickejšia.

Antiislamská demonštrácia v Calais. (Zdroj: YouTube.com)

V Calais je situácia dlhodobo vyhrotená. Na okraji mesta, nazývanom „džungľa“, sa utáborilo niekoľko tisíc migrantov, ktorí sa snažia dostať cez Lamanšský prieliv do Británie. Teraz tam podľa štatistiky ministerstva vnútra žije asi 3 700 migrantov. Pripomína France24.

Demonštrácia proti prisťahovalcom sa podľa AFP konala aj v juhofrancúzskom meste Montpellier, kde sa zišlo približne 200 ľudí. Organizátor akcie Richard Roudier povedal, že cieľom je snaha zachrániť Francúzsko. „Sme proti migrantom, sme proti islamizácii našej krajiny,“ uviedol.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 446,305 +3,091 Dnes Úmrtí 12,883 +11 Dnes Uzdravení 408,052 Infikovaných 25,370 Last updated: 21. októbra 2021 - 16:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img