VIDEO Moslim konvertoval na kresťanstvo, zmlátili ho ako žito. V Európe a pred kamerami

0
Exmoslima napadli pred jeho domom (Autor: ReproFoto: youtube)

Otec šiestich detí, Nissar Hussain z mesta Bradford, skončil v nemocnici potom, keď ho napadli dvaja muži s kapucňou na hlave priamo pred jeho domom. Násilníci ho mlátili krompáčom. Dôvodom malo byť jeho vzdanie sa viery v Alaha. Uvádza to portál Daily Mail.

Štyridsaťdeväťročný muž leží v súčasnosti v nemocnici po chirurgickom zákroku. Po útoku mal zlomenú kolennú kosť, fraktúru predlaktia a otras mozgu. Bezpečnostné kamery namontované na dome Nissara Hussaina už preverovala aj polícia grófstva West Yorkshire, do ktorého spadá mesto Bradford, a útok klasifikovala ako náboženský zločin z nenávisti.

Muža napadli dvaja agresori okolo piatej poobede. Jeden z útočníkov ho mlátil krompáčom a druhý mu uštedril pár kopancov a úderov do tváre. Útočníkov v ich vyčíňaní zastavili len poľskí susedia, ktorí ich odohnali. Hussain mužov, ktorí ho napadli, vraj nespoznal.

„Cítil som, že má cenu vydržať to kvôli môjmu drahého životu,“ vyjadril svoje pocity po incidente Nissar Hussain. „Všetko sa to zbehlo tak rýchlo, že som nebol schopný reagovať,“ opisuje útok.

Nissar Hussain sa momentálne zotavuje v nemocnici Bradford Royal. (Zdroj: ReproFoto: Dailymail.co.uk)

Nissar Hussain sa pre server vyjadril, že jeho rodina žije v permanentnom strachu už od roku 2008, kedy vystúpil v televíznej stanici Channel 4 v dokumente, ktorý popisoval zlé zaobchádzanie s moslimskými konvertitmi. Od tej doby sa vraj Hussainovej rodine istá skupina moslimov neustále vyhrážala, útočili na ich dom, viackrát mu poškodili auto a niekoľkokrát ho napadli. Za tú dobu im nikto nedokázal zabezpečiť ochranu a bezpečný život. Nissar Hussain sa vyjadril, že po tom, ako bol napadnutý na ulici ešte pred týmto incidentom, skutok oznámil na polícii, avšak ako sám hovorí, nedokázali jemu ani jeho rodine pomôcť.

Nissar Hussain so svojou manželkou Kubrou žijú v strachu pred násilím už celých 7 rokov. (Zdroj: ReproFoto: Dailymail.co.uk)

Polícia prvýkrát, odkedy bol Hussain napadnutý, klasifikovala tento incident ako náboženský trestný čin z nenávisti. N. Hussain povedal: „Tento uplynulý rok bol najdesivejší. Moja rodina musí byť statočná, keď chce vôbec vyjsť z domu,“ hovorí.  

„Táto krajina je civilizovaná, nie sme predsa v Pakistane. Máme právo žiť svoje životy a nemali  by sme byť zastrašovaní pre náboženstvo,“ pokračuje. 

„Pre niektorých členov moslimskej komunity sme ale rúhači. Hovoria nám, že sme odpad a zaobchádzajú s nami ako s občanmi druhej kategórie. Stále ale neľutujem svoje vystúpenie v dokumente, pretože toto je problém pre exmoslimov v celej tejto krajine. Nemôžem sa báť o svoju vlastnú bezpečnosť, rovnako ako moja rodina. Títo ľudia nás chcú zbaviť ľudskej dôstojnosti,“ uzavrel Nissar Hussain.

Zábery z útoku zachytené bezpečnostnými kamerami. (Zdroj: YouTube.com)

- Reklama -