Fico propagoval týždeň mobility, prišiel na vládu na kolobežke. My však vieme, ako to bolo naozaj

0
Vazil Hudák z rezortu hospodárstva dorazili so svojím kolegom zo školstva Jurajom Draxlerom netradične. (Autor: SITA)

Ako prvý sa ukázal minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek, ktorý prišiel pešo. Na elektromobile dorazili svorne štátni tajomníci ministerstva vnútra i životného prostredia. Marián Saloň a Vojtech Ferencz vystúpili z autíčka, ktoré je najviac šetrné k životnému prostrediu. Saloň sa zviezol s Ferenczom, pretože sa rozhodol, že už začne šetriť životné prostredie, a tak sa pridal k nemu. Chcel dbať aj na to, aby dodržiaval pravidlá cestnej premávky. Ako uviedli, prešli aj pár metrov pešo. Minister zdravotníctva Vladimír Čislák prišiel po vlastných.

Saloň a Ferencz prichádzajú na aute šetriacom životné prostredie

Saloň a Ferencz prišli na aute šetriacom životné prostredie

S batohom na chrbte a oblekom na úrade

Minister práce Ján Richter prišiel z Nitry, odkiaľ sa, pochopiteľne, premiestnil autom až k ministerstvu. Vyjadril obavy, že na cestách je veľa vodičov, ktorí sú v aute len sami bez pasažierov. Zaspomínal na časy, ako sa kedysi čo najviac ľudí snažilo dohodnúť na spoločnom odvoze. „Dnešný stav teda nie je pre mobilitu celkom správny,“ podotkol. Richter si dnešnú prechádzku od ministerstva pochvaľoval, hoci to trvá zhruba 10 až 15 minút. Vyjadril sa, že späť uprednostní taktiež prechádzku. Pobavil minister hospodárstva Vazil Hudák, ktorý už tradične prišiel na kolieskových korčuliach a s batohom na chrbte. Pripojil sa k Jurajovi Draxlerovi z rezortu školstva, ktorý prišiel na tzv. YikeBiku, elektrickom bicykli. Hudák na otázku novinárov, či sa nebojí pádu, zažartoval, že trénoval. Z ministerstva však šiel elektromobilom a korčule si prezul až na Námestí slobody. Oblek v ruksaku nemal, čakal ho na Úrade vlády.

Richter dokráčal pešo

Richter dokráčal pešo

Nevedel, kde má ochrankárov

Krátku prechádzku si tiež pochvaľoval aj Ján Počiatek, ministerstvo dopravy je však vzdialené naozaj iba kúsok. „Najlepšie je chodiť pešo,“ zamyslel sa. Na bicykel ho už nahovárali, ale vraj naň ešte nie je psychicky pripravený. Kolegom, jeho štátnym tajomníkom Hudákom na korčuliach sa však inšpirovať nechce. Prezradil, že korčule ešte neskúšal a musel by sa celý obrniť. „Uvidíme, ako bude vyzerať zajtra,“ zabával sa na adresu Hudáka.

Očakávaný príchod Roberta Fica bol tiež udalosťou. Premiér dofrčal na kolobežke, na ktorej sa vyrútil z neďalekej Leškovej ulice. Ako povedal, išiel z ministerstva financií, ktoré je neďaleko sídla vlády. Náš redaktor ho prichytil, ako na kolobežku nasadá pri aute na Čajkovského ulici, čo je asi 200 metrov od Úradu vlády, čiže cez Leškovu ulicu si to „zbehol“ dole zrejme len pre efekt. Tlačový odbor vlády to však komentovať nechcel. Kolobežku dostal premiér na oslave svojich 50. narodenín, ale iba dnes mal prvýkrát možnosť vyskúšať si ju. Ako uviedol, jeho pes je lenivý a „za týmto by určite nešiel“. Dodal ešte, že sa možno na kolobežke bude presúvať po Úrade vlády. Na otázku, či za ním ochrankári stíhajú, zažartoval: „Ani neviem, kde sú.“ Nostalgicky si zaspomínal aj na detsvo, keď kolobežka bola jeho obľúbeným dopravným prostriedkom.

Fico prišiel na kolobežke

Fico sa prirútil na kolobežke

Snaha zvýšiť enviromentálne povedomie

Európsky týždeň mobility trvá od 16. do 22. septembra a je kampaňou Európskej komisie. Odštartoval ho nočný beh, ktorý prebehol v uliciach Bratislavy v nedeľu 14. septembra. Cieľom je podporiť alternatívne možnosti prepravy v meste a poukázať na snahu o čistejšie ovzdušie, zároveň znížiť produckiu CO2 a tuhých prachových častíc. Aj takýmto spôsobom sa môže zvýšiť u ľudí enviromentálne povedomie. Predstavitelia vlády tak ako minulý rok, aj teraz zvolili alternatívne formy, ktorými sa dopravili na dnešné 176. rokovanie vlády.

- Reklama -