Odmieta krmivo pre chobotnicu. Na post primátora Košic bude kandidovať nezávislý Špak

0
Miroslav Špak (Autor: TASR)

S kandidatúrou prichádza bez podpory politických strán. “Neprišiel som Košice získať pre bratislavské centrály politických strán, ja som ich prišiel vrátiť naspäť Košičanom,” povedal v tejto súvislosti pre novinárov.

Náklady na kampaň zatiaľ Špak, ktorý sa profesionálne venuje stavebníctvu, nevedel odhadnúť, kampaň sa však podľa neho dá viesť veľmi efektívne bez prehnaných financií. “Spolieham sa aj na malých darcov a sympatizantov, ale budem sa snažiť urobiť tú kampaň tak, aby som ju zvládol hlavne z vlastných zdrojov,” konštatoval.

V Košiciach sa podľa neho za posledné obdobie veľa udialo a nastal posun vpred vrátane projektov v rámci Európskeho hlavného mesta kultúry, Európskeho mesta športu alebo obnovy električkových tratí. “Na druhej strane, vidíme, za akú to bolo cenu. Nikto nemôže poprieť, že sme vyrástli, že sa tu donieslo kopec nových projektov, ale pri každom z nich nájdeme nedostatky a vyvstali veľké pochybnosti, či tam nebolo aj nejaké krmivo pre chobotnicu. Toto ukončiť a urobiť z Košíc naozaj mesto, do ktorého, ak sa investuje, tak sa možno dá urobiť dvakrát viac, bude jedna hlavných úloh nového primátora,” povedal.

Okrem zabezpečenia “stopercentnej transparentnosti a nulovej pochybnosti” chce posilniť, a nie rušiť košické mestské časti. “Podstatné je to, aby starostovia dostali možnosť naozaj poskytnúť službu a servis ľuďom, a to vieme dosiahnuť tak, že im posilníme kompetencie, ale zároveň dáme viac peňazí, to znamená, peniaze musia ísť bližšie k ľuďom,” povedal.

Špak v minulosti pôsobil ako člen strany Sieť. Je v poradí tretím kandidátom, ktorý oficiálne ohlásil svoju kandidatúru na primátora Košíc. V pondelok (28.5.) tak urobil nezávislý mestský a krajský poslanec Jaroslav Polaček s politickou podporou SaS, OĽaNO a mimoparlamentného KDH, a ešte v apríli predseda mimoparlamentnej strany Šanca Viliam Novotný.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu