sobota, 31 júla, 2021
22.4 C
Bratislava
ÚvodRegiónyKupujete byt v Bratislave? V cenách sú extrémne rozdiely, takáto je aktuálna...

Kupujete byt v Bratislave? V cenách sú extrémne rozdiely, takáto je aktuálna ponuka

Záujemca o bývanie v Bratislave môže získať byt už od 45.000 eur, pokiaľ však hľadá luxusné bývanie v novostavbe, môže cena bytu prekročiť aj 1,8 milióna eur, informovala o tom Andrea Macáková zo spoločnosti United Classifieds, ktorá mediálne zastupuje internetový portál Nehnuteľnosti.sk. 

Cenové rozdiely medzi mestskými časťami sa znova zväčšili

“Aktuálne najdrahšie byty, ktoré sú v ponuke na portáli Nehnuteľnosti.sk, majú cenovku na úrovni až 1,89 milióna eur,” uviedla Macáková. Ide o novostavby v exkluzívnej časti Starého Mesta.

Naopak, najlacnejšie bývanie podľa webového portálu v súčasnosti v hlavnom meste ponúkajú garsónky s priemernou cenou okolo 45.000 eur situované v panelákoch a lokalitách, ako je známy Pentagon vo Vrakuni, Kopčianska ulica v Petržalke či mestská časť Vajnory. 

Ceny bytov v poslednom období rástli vo všetkých lokalitách Bratislavy, no nie rovnomerne.

“Cenové rozdiely medzi jednotlivými mestskými časťami sa znova zväčšili, a to aj napriek tomu, že Bratislava nie je rozľahlým veľkomestom,” uviedla Macáková.

Staré mesto: Luxus v najdrahšej lokalite na Slovensku

Priemerné ceny dvojizbových bytov v Bratislave narástli podľa nej za ostatné tri roky o 12 %. Oveľa viac, ako je tento priemer, sa zvýšili ceny dvojizbových bytov v Bratislave II a v Bratislave V.

Naopak, pod uvedeným priemerom vzrástli ceny dvojizbových bytov v Bratislave IV a Bratislave I, a to o päť percent. Cenovky nahor v Petržalke ťahajú najmä novostavby.

“Nehnuteľnosti v bratislavskom Starom Meste spadajú do úplne samostatnej cenovej kategórie luxusného bývania v najdrahšej lokalite na Slovensku,” pripomenula Macáková. 

Najvyššiu priemernú cenu za štvorcový meter žiadajú majitelia pri jednoizbových bytoch v prvom bratislavskom obvode. Tam sa priemerná cena novších bytov pohybuje na úrovni 3650 eur/m2.

Jednoizbový byt v Starom Meste je tak možné zakúpiť v priemere za 142.000 eur. Naopak, najlacnejšie jednoizbové byty sú v ponuke vo štvrtom bratislavskom obvode, kde je priemerná cena starších bytov 2330 eur/m2.

 Trojizbový byt v novostavbe stojí priemerne vyše 230-tisíc

Staršie jednoizbové byty najlacnejšie ponúkajú ich majitelia v mestskej časti Podunajské Biskupice a neďalekej miestnej časti Vlčie hrdlo.  Pri dvojizbových bytoch je celobratislavský cenový priemer 143.000 eur.

Aj v tejto kategórii nájdeme v niektorých lokalitách lacnejšie byty s menšou výmerou už za 55.000 eur. Kategória trojizbových bytov má bratislavský priemer momentálne na úrovni 185.000 eur.

Ak si však záujemcovia chcú zadovážiť trojizbový byt v novostavbe, bude ich to podľa Macákovej stáť v priemere približne 233.000 eur.

Rebríček najžiadanejších bytov v Bratislave je nemenný

Rast cien bratislavských nehnuteľností sa nezastavil a ceny bytov nebudú v najbližšom období podľa analytikov portálu klesať. Očakávajú skôr spomalenie ich rastu.

Ďalší vývoj bude záležať na postupnom rozširovaní ponuky a možnostiach financovania.

Keďže sa ani jeden z týchto faktorov nemá dôvod výrazne zmeniť, analytici predpokladajú, že ceny budú ku koncu roka 2019 skôr stagnovať ako rásť.

Rebríček tých najžiadanejších bytov je nemenný dlhé obdobie. Najväčší záujem o byty je v Ružinove, Starom Meste, Petržalke a v Novom Meste. 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,581 Úmrtí 12,536 Uzdravení 379,498 Infikovaných 547 Last updated: 31. júla 2021 - 04:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -