streda, 12 augusta, 2020
15.9 C
Bratislava
Úvod Regióny Kupujete byt v Bratislave? V cenách sú extrémne rozdiely, takáto je aktuálna...

Kupujete byt v Bratislave? V cenách sú extrémne rozdiely, takáto je aktuálna ponuka

Záujemca o bývanie v Bratislave môže získať byt už od 45.000 eur, pokiaľ však hľadá luxusné bývanie v novostavbe, môže cena bytu prekročiť aj 1,8 milióna eur, informovala o tom Andrea Macáková zo spoločnosti United Classifieds, ktorá mediálne zastupuje internetový portál Nehnuteľnosti.sk. 

Cenové rozdiely medzi mestskými časťami sa znova zväčšili

“Aktuálne najdrahšie byty, ktoré sú v ponuke na portáli Nehnuteľnosti.sk, majú cenovku na úrovni až 1,89 milióna eur,” uviedla Macáková. Ide o novostavby v exkluzívnej časti Starého Mesta.

Naopak, najlacnejšie bývanie podľa webového portálu v súčasnosti v hlavnom meste ponúkajú garsónky s priemernou cenou okolo 45.000 eur situované v panelákoch a lokalitách, ako je známy Pentagon vo Vrakuni, Kopčianska ulica v Petržalke či mestská časť Vajnory. 

Ceny bytov v poslednom období rástli vo všetkých lokalitách Bratislavy, no nie rovnomerne.

“Cenové rozdiely medzi jednotlivými mestskými časťami sa znova zväčšili, a to aj napriek tomu, že Bratislava nie je rozľahlým veľkomestom,” uviedla Macáková.

Staré mesto: Luxus v najdrahšej lokalite na Slovensku

Priemerné ceny dvojizbových bytov v Bratislave narástli podľa nej za ostatné tri roky o 12 %. Oveľa viac, ako je tento priemer, sa zvýšili ceny dvojizbových bytov v Bratislave II a v Bratislave V.

Naopak, pod uvedeným priemerom vzrástli ceny dvojizbových bytov v Bratislave IV a Bratislave I, a to o päť percent. Cenovky nahor v Petržalke ťahajú najmä novostavby.

“Nehnuteľnosti v bratislavskom Starom Meste spadajú do úplne samostatnej cenovej kategórie luxusného bývania v najdrahšej lokalite na Slovensku,” pripomenula Macáková. 

Najvyššiu priemernú cenu za štvorcový meter žiadajú majitelia pri jednoizbových bytoch v prvom bratislavskom obvode. Tam sa priemerná cena novších bytov pohybuje na úrovni 3650 eur/m2.

Jednoizbový byt v Starom Meste je tak možné zakúpiť v priemere za 142.000 eur. Naopak, najlacnejšie jednoizbové byty sú v ponuke vo štvrtom bratislavskom obvode, kde je priemerná cena starších bytov 2330 eur/m2.

 Trojizbový byt v novostavbe stojí priemerne vyše 230-tisíc

Staršie jednoizbové byty najlacnejšie ponúkajú ich majitelia v mestskej časti Podunajské Biskupice a neďalekej miestnej časti Vlčie hrdlo.  Pri dvojizbových bytoch je celobratislavský cenový priemer 143.000 eur.

Aj v tejto kategórii nájdeme v niektorých lokalitách lacnejšie byty s menšou výmerou už za 55.000 eur. Kategória trojizbových bytov má bratislavský priemer momentálne na úrovni 185.000 eur.

Ak si však záujemcovia chcú zadovážiť trojizbový byt v novostavbe, bude ich to podľa Macákovej stáť v priemere približne 233.000 eur.

Rebríček najžiadanejších bytov v Bratislave je nemenný

Rast cien bratislavských nehnuteľností sa nezastavil a ceny bytov nebudú v najbližšom období podľa analytikov portálu klesať. Očakávajú skôr spomalenie ich rastu.

Ďalší vývoj bude záležať na postupnom rozširovaní ponuky a možnostiach financovania.

Keďže sa ani jeden z týchto faktorov nemá dôvod výrazne zmeniť, analytici predpokladajú, že ceny budú ku koncu roka 2019 skôr stagnovať ako rásť.

Rebríček tých najžiadanejších bytov je nemenný dlhé obdobie. Najväčší záujem o byty je v Ružinove, Starom Meste, Petržalke a v Novom Meste. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Ondrejcsák o vyhostení ruských diplomatov/agentov: Nenecháme, aby nám skákali na hlavu. Slovensko nie je ruská gubernia

“Ukázali sme, že nenecháme,  aby nám skákali na hlavu,” hovorí pre ParlamentnéListy.sk o vyhostení ruských diplomatov zo Slovenska bývalý štátny tajomník Ministerstva obrany...

Odveta Izraela za útoky Hamasu: uzavretý zásobovací priechod Kerem Šalom

Izrael v utorok uzavrel hraničný priechod s palestínskym pásmom Gazy určený na zásobovanie. Ide o reakciu Izraela na ďalší...

Lotyšsko, Estónsko, Fínsko a Poľsko chcú zasadnutie Rady EÚ k Bielorusku

Ministri zahraničných vecí Lotyšska, Estónska, Fínska a Poľska vyzvali v utorok na mimoriadne zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné veci s cieľom prediskutovať...

Ministerstvo spravodlivosti odkazuje Hegerovi: Nemáme na čom šetriť

Ministerstvo spravodlivosti (MS) SR má obmedzené možnosti šetrenia financií, ktoré avizoval pred mesiacmi minister financií Eduard Heger (OĽANO). Uviedol to hovorca MS...

Prieskum: Viac ako pätina Slovákov nemá finančnú rezervu ani na jeden mesiac

Kríza spôsobená pandémiou nového koronavírusu zasiahla finančné rezervy Slovákov. Zatiaľ čo na začiatku krízy malo finančnú rezervu na menej ako jeden mesiac...

AKTUALIZOVANÉ Krajčí: Je tu druhá vlna pandémie. Slovensko má schválený nový pandemický plán

Aktualizovaná správa Epidemiologická situácia na Slovensku je aktuálne pod kontrolou, aj keď sa zhoršuje. V súčasnosti krajina čelí druhej...

Na overenie pravosti nových pokutových blokov bude stačiť minca

Ministerstvo financií (MF) SR predstavilo návrh nových pokutových blokov. Ide o novú generáciu bločkov, ktoré prvýkrát získajú ochranné bezpečnostné prvky, aby sa...
Slovensko
Pozitívne vzorky 2,615 Úmrtí 31 Uzdravení 1,874 Infikovaných 710 Last updated: 12. augusta 2020 - 05:52 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky