Automobilka v Žiline finančne podporila školy. Na ich rekonštrukciu dala 140-tisíc

0
Ilustračné foto: Žiaci základnej školy (Autor: SITA)

Zrekonštruované boli materská škola (MŠ) Borodáča, Základná škola (ZŠ) s MŠ Brodno, ZŠ Námestie mladosti, ZŠ s MŠ Školská, ZŠ Martinská, ZŠ Limbová a MŠ Trnavská. Celková suma za vykonané práce bola necelých 220-tisíc eur a oprava zariadení má, pochopiteľne, prispieť k lepším podmienkam na štúdium žiakov v uvedených školách.

„Oprava zariadení má prispieť k lepším podmienkam na štúdium žiakov v uvedených školách. O výsledku rekonštrukčných prác na ZŠ Martinská sa osobne presvedčili primátor Žiliny Igor Choma a viceprezident Kia Motors Slovakia Seong-Gyu Lee,“ uviedol hovorca magistrátu Pavol Čorba.

„Kvalitné vzdelanie považujem za veľkú devízu v živote každého človeka. Mladých ľudí je potrebné podporovať v tejto sfére už od útleho detstva. Kvalifikovaní a vzdelaní zamestnanci predstavujú pre našu spoločnosť prioritu. Z tohto dôvodu sme rekonštrukciu škôl v Žilinskom kraji zaradili medzi hlavné projekty aktuálneho plánu na podporu regionálnych filantropických aktivít. Som rád, že môžeme takýmto spôsobom žiakom a študentom spoluvytvárať lepšie podmienky na ich prirodzený rozvoj,“ povedal viceprezident a vedúci divízie Administratíva spoločnosti Kia Motors Slovakia Seong-Gyu Lee.

„Aj vďaka našej dobrej vzájomnej spolupráci majú žilinské deti lepšie podmienky na štúdium a rozvoj. Práve deti sú naša budúcnosť, preto mi obzvlášť záleží na ich výchove a vzdelávaní,“ dodal Choma.

Ak sa na vec pozrieme zo širšej perspektívy, tak ešte v máji vydalo ministerstvo školstva výzvu na rozširovanie kapacít škôlok, do ktorej sa mohli zapojiť zriaďovatelia materských škôl na celom Slovensku. Najväčší záujem bol v Žilinskom a Prešovskom kraji. Na výzvu na rozšírenie kapacít materských škôl reagovali zriaďovatelia 426 žiadosťami. Od ministerstva školstva tak spolu žiadali 35 761 958 eur.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu