Výhody, ktoré favorizujú sklenené zásteny oproti iným materiálom

0

Predstavte si, že ste práve kúpili nový dom a rozmýšľate, ako ho zariadite, koľko peňazí na to máte a ako bude vyzerať jeho interiér. Alebo sa rozhodli pre kompletnú rekonštrukciu svojho súčasného bývania, teda zmenu jeho dizajnu. Prichádza čas rozhodovania o tom, aké materiály použijete na postavavenie, či dokončenie vašej kuchyne a kúpeľne. Mnohí z nás sa v tomto okamihu zamyslia nad rôznymi možnosťami, ako sú keramické obklady, plastové panely alebo dokonca prírodný kameň. Ale čo tak sklenené zásteny? Možno ste o nich ešte nepočuli, alebo ste doteraz nad nimi vôbec neuvažovali. V tomto príspevku vám predstavím top 5 výhod, prečo by ste mali zvoliť práve sklenené zásteny pre vašu kuchyňu a kúpeľňu.

1. Estetický vzhľad

Sklenené zásteny prinesú do vášho interiéru jedinečný, moderný, trendový, no zároveň nadčasový  vzhľad. Ich hladký povrch a lesk dodajú priestoru neobvyklú sviežosť a eleganciu. Sklo je navyše veľmi variabilný materiál, čo znamená, že si môžete vybrať z množstva farieb, vzorov a dokonca aj textúr. Takže, či už máte radi jednoduchý minimalistický štýl, alebo sa nebojíte experimentovať s výraznými odtieňmi, sklenené zásteny vám ponúkajú široké možnosti. Budete naozaj prekvapení, aké široké.

2. Ľahká údržba

Kto z nás nemá rád čistotu a poriadok vo svojej kuchyni a kúpeľni? Sklenené zásteny sú jednoznačne veľmi praktickou voľbou práve z tohto dôvodu. Ich hladký povrch neobsahuje škáry ani spoje, kde by sa mohla usadzovať špina, či plesne. Stačí len použiť bežný čistiaci prostriedok a utrieť ich vlhkou handričkou. A voilà! Vaša kuchyňa či kúpeľňa bude opäť žiariť čistotou. A máte ešte jednu istotu: ani mnohonásobné čistenie ich povrch nepoznačí.

3. Odolnosť voči vlhkosti a teplu

Sklo je materiál, ktorý je prirodzene odolný voči vlhkosti. To znamená, že sklenené zásteny sú ideálnou voľbou pre miestnosti ako kuchyňa a kúpeľňa, kde je vlhkosť častým javom. Nemusíte sa obávať, že by sa na nich objavila plesňová škvrna, prípadne by sa začali odlupovať. Okrem toho sú sklenené zásteny odolné aj voči vysokým teplotám, takže ich môžete bez obáv použiť aj v blízkosti sporáka, radiátora, prípadne akéhokoľvek iného tepelného zdroja.

4. Bezpečnosť

Možno si myslíte, že sklo je krehký materiál a preto nie je vhodný do sústavne namáhaných priestorov, ako sú kuchyňa, kúpeľňa, alebo hocijaké iné. Opak je však pravdou! Sklenené zásteny sú vyrobené zo špeciálneho kaleného skla, ktoré je oveľa pevnejšie a odolnejšie ako bežné sklo. V prípade, že by sa predsa len rozbilo, rozpadne sa na malé nezávadné kúsky, ktoré vám neublížia. Podobne, ako je to napríklad v prípade skla v automobile.

5. Ekologická voľba

V dnešnej dobe je dôležité myslieť aj na životné prostredie a udržateľnosť. Sklenené zásteny sú jednoznačnou ekologickou voľbou, pretože temer akékoľvek sklo je plne recyklovateľným materiálom. To znamená, že ak sa raz rozhodnete svoje zásteny vymeniť, odinštalujete ich a vyhodíte do bežného kontajneru určeného na zber odpadového skla. Alebo, esteticky „podkutí“ domáci kutilovia, ich môžu  recyklovať úplne iným spôsobom – znovu použiť na výrobu iných sklenených výrobkov. Taviace piecky na domáce použitie sú už v dnešnej dobe úplne bežne dostupné. Čo poviete?

Malé zhrnutie na záver

Sklenené zásteny pre vašu kuchyňu a kúpeľňu ponúkajú mnoho výhod oproti iným materiálom. Kachličky, obkladačky, drevotrieska, plastové dielce, jednoducho všetky bežne známe a tradičné používané materiály majú svoje výhody aj nevýhody. No sklené zásteny ponúkajú, oproti nim, čosi viac. Sú zároveň esteticky príťažlivé, ľahko udržiavateľné, odolné voči vlhkosti a teplu, bezpečné a ekologické. Ak hľadáte moderný a praktický materiál pre váš domov, sklenené zásteny sú tou správnou voľbou. A možno nielen do kuchyne a kúpeľne.

- Reklama -