Prezident Kiska odcestoval na oficiálnu návštevu Estónska a Fínska

  0
  Andrej Kiska, prezident Slovenskej republiky (Autor: ReproFoto: facebook)

  Prezidenta na ceste sprevádza delegácia z podnikateľského, akademického a vládneho sektora. V oboch krajinách sa Kiska stretne s najvyššími predstaviteľmi, s ktorými bude hovoriť o bilaterálnej spolupráci i aktuálnych európskych a zahranično-politických otázkach.

  Ďalší program slovenskej hlavy štátu bude zameraný primárne na sféru podpory inovatívneho podnikateľského prostredia, digitálnej ekonomiky, moderných technológií a vedecko-výskumnej spolupráce.

  V Estónsku má prezident naplánovanú návštevu e-Estonia Showroomu, diskusiu na inovačnom seminári o spolupráci inovačného a startupového ekosystému oboch krajín a návštevu Centra výnimočnosti NATO pre kybernetickú bezpečnosť.

  Vo Fínsku má na programe návštevu vedecko-technického centra Fínska VTT, Fínskej finančnej agentúry pre inovácie a Aalto University. Zároveň slávnostne otvorí Slovenský styčný inovačný úrad v Otaniemi, ktorý bude napomáhať spoluprácu fínskych a slovenských univerzít a vedeckých inštitúcií pri transfere technológií a rozvoji startupových ekosystémov.

  Do vlasti sa Andrej Kiska vráti vo štvrtok 22. októbra.

  - Reklama -