VIDEO Nový Nissan GT-R NISMO

0
Foto: Nissan

Nissan predstavil najnovšiu verziu modelu Nissan GT-R NISMO, vlajkovej lode, ktorá predstavuje neustály vývoj smerom k maximálnemu potešeniu z jazdy. NISMO bude v predaji od októbra v Japonsku. Model bude výrobca ponúkať v novej exkluzívnej farbe karosérie NISMO Stealth Grey.

Uhlíková karoséria

Foto: Nissan

Špeciálna edícia je vybavená exkluzívnou kapotou z uhlíkových vlákien, ktorá je chránená vrstvou laku. Ak si zákazník zvolí opciu kapoty bez laku, odhalí nielen zložitú väzbu uhlíkových vlákien, ale tiež ušetrí 100 gramov z tohto už tak elegantného a ľahkého GT-R. Exkluzívne 20-palcové kované disky kolies Rays z ľahkých zliatin majú červený detail, ktorý sa zhoduje s existujúcimi akcentmi na karosérii. V nadväznosti na súčasný Nissan GT-R NISMO sú veľké strmene Brembo a karbón keramické kotúče s 410 mm priemerom vpredu a 390 mm vzadu.

Najvýkonnejší Nissan

GT-R NISMO zostáva najvýkonnejším vozidlom spoločnosti Nissan, ponúka závodnú technológiu a vzrušujúci zážitok z jazdy. Srdcom hnacej sústavy modelu GT-R zostáva 3,8-litrový twin-turbo motor s výkonom 441 kW (600 k) s turbodúchadlami zo závodného špeciálu GT-R GT3.

Foto: Nissan

Špeciálna edícia GT-R NISMO vyrobená na zákazku využíva nové motorové diely vyrobené s vysokou presnosťou a presnou hmotnosťou vrátane piestnych krúžkov, ojníc, kľukového hriadeľa, zotrvačníka, remenice kľukového hriadeľa a ventilových pružín vyrobených s menšími toleranciami, ktoré poskytujú rýchlejšie dosiahnutie otáčok motora a rýchlejšie roztočenie turbodúchadla.

Každý motor je ručne vyrobený svojím vlastným technikom Takumi. Štítok s menom technika Takumi na motore je tiež v exkluzívnej farbe.

„GT-R NISMO bolo vždy pokračujúcim úsilím o maximálny pôžitok z jazdy,“ uviedol Hiroshi Tamura, hlavný produktový špecialista modelu GT-R. „Aplikujeme holistický prístup, hľadáme precízny výkon prostredníctvom dôkladnej vyváženosti komponentov motora a uberaní hmotnosti, a postupne vylepšujeme vzhľad modelu GT-R, aby sme zákazníkom poskytli dokonalú rovnováhu medzi výkonom, silou a vzrušením.“

Foto: Nissan

VIDEO Nový Nissan GT-R NISMO


Fotogaléria Nissan GT-R 50th Anniversary Edition
Fotogaléria Nissan GT-R NISMO

- Reklama -