VIDEO Budú predčasné voľby? Sulík a Remišová po návšteve u prezidentky

0
a snímke v popredí zľava predsedníčka strany Za ľudí, podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Veronika Remišová a predseda SaS, podpredseda vlády SR a minister hospodárstva SR Richard Sulík. (Foto: TASR)

 Rekonštrukcia vlády by mohla upokojiť a zlepšiť situáciu. Uviedol to predseda SaS Richard Sulík po spoločnom stretnutí s predstaviteľmi Za ľudí a s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou. Opätovne odmietol predčasné voľby, zloženie Národnej rady (NR) SR považuje za dobré.

 “Sme proti predčasným voľbám, ale vidíme v rekonštrukcii vlády riešenie, ktoré by mohlo situáciu upokojiť, zlepšiť tak, aby sme ďalšie tri roky v pohode fungovali,” povedal Sulík. Dodal, že koalícia je silná aj vzhľadom na mandáty v NRSR. “Sme proti predčasným voľbám,” povedal Sulík. Koalícia má v parlamente v súčasnosti ústavnú väčšinu. Chce, aby koalícia ďalšie tri roky v pohode fungovala.

Šéfka Za ľudí Veronika Remišová dodala, že aktuálne v koalícii hodnotia a bilancujú rok vlády. Pripustila vzniknuté chyby, z ktorých sa ale podľa jej slov snažia poučiť. “Momentálne vnímame napätie aj vo vládnej koalícii a so znepokojením vidíme, že často občania sa musia zaoberať problémami vlády, hoci vláda by sa mala zaoberať problémami občanov,” dodala s tým, že chcú ďalej plniť sľuby občanom. “Občania riešia problémy vlády, hoci vláda by mala riešiť problémy občanov… Mali by sme sa snažiť riešiť problémy občanov, hlavne v tomto ťažkom období krízy,” vyhlásila Remišová.

V koalícii je už dlhší čas napätie, pnutie teraz vyvolal nákup vakcín Sputnik V, ktoré mal vyrokovať premiér Igor Matovič (OĽANO) s ruskou stranou. Za ľudí a SaS sú proti používaniu vakcíny, ktorá nemá registráciu v Európskej únii. Za ľudí už prišla o dvoch poslancov, hrozia jej ďalšie odchody. Remišová nevylúčila ani možnosť rozpadu vládnej koalície. Sulík aj Remišová hovoria o potrebe prijať zásadné rozhodnutia.

Predseda parlamentu a šéf koaličného hnutia Sme rodina Boris Kollár pozval predstaviteľov OĽANO, SaS a Za ľudí v stredu o 17.00 h do Národnej rady SR, aby si sadli za jeden stôl a diskutovali.

- Reklama -