nedeľa, 7 marca, 2021
-3.6 C
Bratislava
Úvod Politika Európsky parlament Ministri zdravotníctva EÚ sú znepokojení pre oneskorenie dodávok vakcín

Ministri zdravotníctva EÚ sú znepokojení pre oneskorenie dodávok vakcín

Ministri zdravotníctva šiestich členských štátov EÚ adresovali v piatok spoločný list Európskej komisii, v ktorom vyjadrili “vážne znepokojenie” v súvislosti s oneskorením dodávok vakcíny proti koronavírusu SARS-CoV-2 vyvinutej farmaceutickými spoločnosťami BioNTech a Pfizer.

Ministri zdravotníctva z Dánska, Estónska, Fínska, Lotyšska, Litvy a Švédska vo svojom liste uviedli, že táto situácia je “neprijateľná” a “znižuje dôveryhodnosť procesu očkovania”.

Šéfovia rezortov zdravotníctva uvedených štátov reagovali na správu, že dodávky vakcíny spoločnosti Pfizer do EÚ sa v najbližších týždňoch oneskoria z dôvodu prác v závode americkej farmaceutickej firmy v Belgicku. Cieľom prác je zvýšiť výrobnú kapacitu tohto závodu.
Nemecké ministerstvo zdravotníctva, ktoré k tomu vydalo vyhlásenie, podľa agentúry AFP dodalo, že Európska komisia a prostredníctvom nej aj členské štáty EÚ boli informované, že spoločnosť Pfizer nebude v priebehu nasledujúcich troch až štyroch týždňov schopná úplne splniť už sľúbený objem dodávok.

Nemecký rezort zdravotníctva dodal, že renovačné práce v továrni spoločnosti Pfizer v belgickom meste Puurs povedú k zvýšeniu výrobnej kapacity, a to od polovice februára.

 Nórsky zdravotný úrad (FHI) informoval, že dočasné zníženie objemu dodávok pocítia všetky európske krajiny.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 322,104 Úmrtí 7,739 Uzdravení 255,300 Infikovaných 59,065 Last updated: 7. marca 2021 - 03:54 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky