Ministerstvo obrany: Vojaci z viacerých krajín sa v Martine pripravovali na vyslanie do misie UNFICYP

    0
    Ministerstvo obrany SR (Autor: mod.gov.sk)

    Výcvik vojakov pred vyslaním do misie bol zameraný predovšetkým na štúdium štandardných operačných postupov, príručky pre nasadenie síl, ako aj kultúrnych reálií miesta ich nasadenia. Vojaci budú v cvičení pokračovať aj v ďalšom období v nasadených jednotkách, kde využijú nadobudnuté poznatky z práve skončeného martinského výcviku.

    V misii UNFICYP na Cypre pôsobí Slovenská republika od 27. mája 2001, teda už viac ako 16 rokov. Doteraz sa v tejto misii pod hlavičkou OSN vystriedalo viac než 3000 príslušníkov Ozbrojených síl SR, z toho 130 žien. Slovenský kontingent vedie Sektor 4 a v súčasnosti je v ňom pôsobí 169 našich vojakov, z toho 9 vojačiek.

    - Reklama -