“Chcel by som verejne vyhlásiť, že som nikdy žiadne listy neotváral, nečítal, neoprávnene som nikoho nenahrával, ako to robil jeden opozičný poslanec a nikoho som nedával odpočúvať“,povedal predseda NRSR Andrej Danko.
Predseda parlamentu Andrej Danko považuje návrh na jeho odvolanie za neodôvodnený. Návrh obsahuje len nehanebné klamstvá a nepravdivé údaje, ktoré si vymysleli niektorí opoziční poslanci.
„Nikdy sa nebudem zbavovať svojej politickej zodpovednosti, ale budem mať výhrady voči klamstvám a krivým obvineniam na moju osobu,” povedal predseda parlamentu Andrej Danko.
Predseda parlamentu Andrej Danko sa poďakoval všetkým zamestnancom Národnej rady SR za súčinnosť a spoluprácu pri prípravách Samitu predsedov parlamentov EÚ.
„Ich práca zanikla vo víre klamstiev a obvinení, ktoré v posledných dňoch šírili niektorí opoziční poslanci, čo mi je veľmi ľúto. Preto by som sa chcel všetkým zamestnancom Národnej rady poďakovať za ich prácu. V Národnej rade SR pracuje takmer 400 ľudí a ja som od nástupu do funkcie predsedu NR SR okrem jednej pozície nevymenil ani jedného zamestnanca. Stojím si za všetkými zamestnancami v Národnej rade SR,” zdôraznil predseda NRSR Andrej Danko.
Predseda Národnej rady SR Andrej Danko pripomenul, že žiadny príkaz na otváranie listových zásielok nevydal.
„Nikto v Národnej rade SR neotváral listy poslancov NRSR s cieľom poškodiť opozičných poslancov”.
Dôrazne sa voči týmto klamstvám vyhradzujem“.



