„Dnes je začiatok školského roka, do škôl nastúpili desiatky tisíce detí. Ja by som chcel v prvom rade pozdraviť prváčikov, začína sa pre nich asi aj najkrajšie, ale najdôležitejšie obdobie života,“ povedal prezident. „Školstvo potrebuje znovu získať postavenie v spoločnosti, ktoré si zaslúži. Potrebuje vrátiť rešpekt a úctu pre všetkých pedagogických pracovníkov zapojených do vzdelávania.“
Andrej Kiska sľúbil, že ako prezident bude pokračovať v aktivitách za lepšie školstvo: „Už dnes sa budem s ministrom školstva rozprávať o tom, aké má plány, čo reálne pripravuje. Nesmieme nechať zaspať sľub vlády, že školstvo bude prioritou našej krajiny. Verím, že už dnes po rozhovore s ministrom školstva budem mať prvé signály krokov a reálnych plánov pre školstvo.“
Po otvorení školského roka sa prezident zúčastnil aj na slávnostnom otvorení IV. Letnej univerziády Slovenskej republiky v bratislavskej Mladej garde.



