Poslanci Zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja chceli v júni odpredať 2 rozostavané pavilóny nemocníc finančnej skupine podnikajúcej v zdravotníctve. Keď som toto uznesenie kvôli nízkej predajnej cene nepodpísal, spustila sa proti mne už tradičná vlna mediálneho odporu – vraj sabotujem rozvoj zdravotníctva, nevyužívam jedinečnú príležitosť na odpredaj, atď.
Keď sme sa však do rokovaní o cene zapojili my, podarilo sa nám s kupcom vyjednať o takmer 40 % vyššiu predajnú cenu, než navrhovali poslanci. Keď sa chce, tak sa dá. Len ktovie, prečo sa krajskí poslanci v júni tak horlivo snažili schváliť odpredaj tohto majetku za pôvodnú, nevýhodnú cenu…



