Na tomto poschodí sa spustil bezpečnostný systém, ktorý bol vyhodnotený ako falošný poplach a bol vypnutý. Tou istou trasou následne neznámy muž opäť zišiel na zadné nádvorie a dostal sa k bočnému vstupu do Prezidentského paláca z Banskobystrickej ulice, ktorý si z vnútornej strany otvoril a odišiel. Tvár neznámeho muža zachytili bezpečnostné kamery.
Ochranu Prezidentského paláca 24 hodín denne a osobnou prítomnosťou zabezpečuje Úrad pre ochranu ústavných činiteľov, ktorý patrí pod Ministerstvo vnútra SR. V ranných hodinách priestory paláca prezreli pyrotechnici, momentálne prebieha zabezpečovanie ďalších stôp. Neznámy muž v paláci podľa doterajšieho zistenia nič nepoškodil ani nič neodcudzil.
Prezident dostal informáciu o tomto incidente o 7.00 hod.



