Prezident Kiska podpíše v New Yorku klimatickú dohodu

    0
    Prezident SR Andrej Kiska (Autor: SITA)

    Na základe pozvania generálneho tajomníka OSN Pan Ki-muna sa zúčastní na slávnostnom podpise Parížskej klimatickej dohody a v mene Slovenskej republiky ju podpíše.

    Prezident Andrej Kiska sa zároveň na pozvanie predsedu Valného zhromaždenia OSN Mogensa Lykketofta zúčastní na podujatí OSN k implementácii globálnych trvalo udržateľných cieľov, tzv. Agendy 2030.

    V delegácii prezidenta SR bude minister životného prostredia SR László Solymos.

    Parížska klimatická dohoda je nová medzinárodná dohoda o opatreniach proti zmene klímy a predstavuje historický pokrok v rokovaniach v procese prechodu ľudstva k nízko uhlíkovému rozvoju.

    Podpisom Parížskej dohody, ako aj vo svojich vystúpeniach potvrdí prezident záväzok Slovenska naplniť úlohy vyplývajúce z dosiahnutej globálnej klimatickej dohody a z Agendy 2030 v záujme udržateľného rozvoja našej planéty a jej zachovania pre budúce generácie.

    Počas pobytu prezidenta Kisku v New Yorku sa predpokladá uskutočnenie stretnutí s najvyššími predstaviteľmi OSN a hlavami štátov iných krajín.

    - Reklama -