štvrtok, 21 októbra, 2021
14.8 C
Bratislava
ÚvodArénaMonitorĎalšia propaganda z dielne ISIS s malým chlapcom v hlavnej úlohe: Sťatie...

Ďalšia propaganda z dielne ISIS s malým chlapcom v hlavnej úlohe: Sťatie hlavy a vyhrážky USA

V novom barbarskom videu ISIS vystupuje mladý chlapec tmavej pleti, ktorý sa do kamery vyhráža obrovským nožom a zároveň posiela odkaz Spojeným štátom, informuje Daily Mail. Muža nakoniec hodí k zemi, pričom na spečatenie jeho osudu použije nôž, ktorým sa vyhrážal do kamery.

Pravdepodobne išlo o syna mŕtveho radikála

Podľa The Independent vyzerá chlapec na vek maximálne 10 alebo 11 rokov. Chlapec má pred sebou muža v oranžovej kombinéze, čo je ďalší typický výjav pre propagandistické materiály z dielne ISIS. „Ach, Amerika. To sú vojaci, ktorých ozbrojujete a míňate peniaze na boj s islamskou šaríou,“ hovorí chlapec. „Zničíme ich, tak ako sme zničili Sahawat v Iraku. Nemôžete uniknúť,“ vyhráža sa. Predpokladá sa, že video bolo natočené v meste Aleppo v Sýrii, v ktorom sa ISIS rozťahuje. Sahawat bola podľa portálu armadninoviny.cz sunnitská domorodá skupina, ktorú vycvičili a vyzbrojili Američania. V Iraku mala pomôcť stabilizovať bezpečnostnú situáciu. Vycvičení vojaci sa však stali ľahkou korisťou rozpínajúceho sa Islamského štátu, ktorý si nárokuje na oblasti nielen v Sýrii, ale aj v Iraku.

Chlapec deklaroval aj ďalšie reči také typické pre fanatikov z Islamského štátu, a to, že sa so svojimi nepriateľmi stretnú na kopcoch Dabiqu. Tak sa totiž volá sýrske mesto, v ktorom sa má podľa niektorých moslimov konať finálny boj, respektíve apokalyptická bitka proti Západu. Rovnaké meno nesie aj iný známy propagandistický materiál z dielne ISIS, magazín Dabiq, ktorý pravidelne oslavuje hrozné činy svojich fanatikov. V poslednom čísle si na jednej strane formou pripomínajúcou plagát „uctil“ vrahov z Paríža.

Posledné vydanie magazínu Dabiq velebilo vrahov z Paríža: Foto: Dabiq

Posledné vydanie magazínu Dabiq velebilo vrahov z Paríža: Foto: Dabiq

Objavil sa tiež predpoklad, že chlapec by mohol byť synom islamského bojovníka Abu Darbu, ktorý bol zabitý po americkom nálete v Aleppe. To by vysvetľovali zastrašujúce reči na adresu Američanov. Napokon pokiaľ ide o takzvaných „baby“ džihádistov, práve v magazíme Dabiq sa svojho času vyskytol článok, ktorý ukazoval, ako si predstavuje „ideálne“ deti, pričom na snímke boli zobrazené deti so zbraňou a Koránom.

Ideálne deti podľa Islamského štátu: Foto: Twitter/S. Martirosyan

Ideálne deti podľa Islamského štátu: Foto: Twitter/S. Martirosyan

Deti vláčia medzi radikálov rodičia z rôznych krajín, dosť často z Európy, a niektoré sa tam fanatickým rodinkám narodia, pričom je ich osud už predurčený. Mladí chlapci, ktorí nemajú ani 10 rokov, sa musia už v takomto mladom veku zúčastňovať na trénovaní pre služby ISIS. Vo veku 13 rokov ich už posielajú do frontových línií.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 446,305 +3,091 Dnes Úmrtí 12,883 +11 Dnes Uzdravení 408,052 Infikovaných 25,370 Last updated: 21. októbra 2021 - 13:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img