nedeľa, 28 februára, 2021
6.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Monitor Tri mesiace bola sexuálnou otrokyňou Daešu. Mladá jezídka prehovorila

Tri mesiace bola sexuálnou otrokyňou Daešu. Mladá jezídka prehovorila

Mladá jezídka Nadia Murad Base Taha opísala tri mesiace, ktoré prežila ako sexuálna otrokyňa fanatikov z Daešu. Svoju nočnú moru popísala pred Bezpečnostnou radou OSN, informuje Daily Mail. O emócie nebola núdza.

Ako monštrum

Len 21-ročná žena povedala, že Islamský štát prenasleduje jezídov a so ženami, ale aj deťmi obchoduje ako s „vojnovou korisťou“. „Znásilnenie sa používalo na zničenie žien a dievčat ako záruka toho, aby už nikdy nemohli viesť normálny život,“ uviedla Nadia.

Jezídi sa nachádzajú hlavne v Iraku, no územie tohto štátu si Islamský štát tiež privlastňuje. O ich krvavých jatkách v irackých dedinách sa už čo-to popísalo. Bojovníci z Daešu nemajú problém vtrhnúť do dediny a porozdeľovať rodiny. Tak to opísala aj Nadia, ktorá si spomína na 15 radikálov. Po vyčíňaní v dedine ju odviezli autobusom do Mosulu. „Počas celej cesty nás ponižovali a zneužívali,“ dodala.

V budove, kam  ju odviezli, bolo veľa jezídskych rodín. Z nebezpečných mužov mala strach, no keď od hrôzy vykríkla, dostalo sa jej kopanca. „Vyzeral ako monštrum,“ opísala jedného z radikálov.

Muž, ktorý sa jej potom ujal, vraj žiadal, aby zmenila náboženstvo a chcel si ju vziať. „V tú noc ma zbil. Donútil ma vyzliecť sa a dovliekol ma do izby, kde bola stráž. Potom pokračovali v páchaní zločinu, až kým som neomdlela,“ opísala.

„Zaprisahávam vás, zbavte sa Daešu,“ vyzvala Nadia OSN. Práve OSN označila zaobchádzanie s jezídmi zo strany Islamského štátu za možnú genocídu, lebo džihádisti sa doslova vyžívajú v  ich zotročovaní a mučení. Rada OSN zároveň informovala, že určite úkony spojené s obchodovaním s ľuďmi v rámci ozbrojeného konfliktu možno označiť za vojnové zločiny.

Po troch mesiacoch mučenia sa mladej žene, našťastie, podarilo utiecť a teraz žije v Nemecku, ďaleko od zvrhlých islamistov. Jej rodina má však za sebou mimoriadnu tragédiu, niekoľko jej bratov ozbrojenci zabili.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 308,083 +1,815 Dnes Úmrtí 7,189 +114 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 45,594 Last updated: 28. februára 2021 - 17:55 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky