pondelok, 25 januára, 2021
2.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Monitor Predsedníčka Najvyššieho súdu SR Daniela Švecová chystá zmeny, ktoré by mohli ukončiť...

Predsedníčka Najvyššieho súdu SR Daniela Švecová chystá zmeny, ktoré by mohli ukončiť éru Štefana Harabina

Senát Najvyššieho súdu pod vedením Štefana Harabina najnovšie prekvapil nedávnym rozhodnutím v prípade bývalého ekonomického riaditeľa Slovenského plynárenského priemyslu Ivana Maroša. Práve on bol odsúdený v kauze takzvaných Duckého zmeniek na tri roky a dva mesiace. Tento trest však zrušil trestnoprávny senát pod vedením Štefana Harabina. Po 15 rokoch sa tak kauza Duckého zmeniek vracia znova na začiatok.

Ivana Maroša súd poslal do väzenia v roku 2013 za porušenie povinností pri správe cudzieho majetku. Išlo o zmenky v hodnote 350 miliónov českých korún, ktoré podpísal vtedajší Mečiarov minister hospodárstva Ján Ducký. Ivan Maroš podal proti rozsudku dovolanie a rovnako sa zachovala aj Generálna prokuratúra SR, ktorá požadovala vyšší trest.

Harabin znova úraduje

Aj v prípade Duckého zmeniek znova zakročil dovolací senát Najvyššieho súdu pod vedením Štefana Harabina, ktorý dal za pravdu odsúdenému Ivanovi Marošovi. K dovolaniu prokuratúry sa súd zatiaľ nedostal. Harabin sa k prípadu, ktorý sa má začať opäť odznova, nevyjadril. Podľa informácií denníka SME zbiera predsedníčka Najvyššieho súdu Daniela Švecová materiály, aby mohla vyvodiť zodpovednosť. Hovorí sa aj o možnom disciplinárnom konaní proti Harabinovi. Všetko bude závisieť od stanoviska trestnoprávneho kolégia Najvyššieho súdu, ktoré by malo zasadnúť v septembri. Je v tom však jeden háčik. Práve trestnoprávnemu kolégiu predsedá Štefan Harabin.

Celý článok si môžete prečítať TU

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 237,027 +551 Dnes Úmrtí 4,068 Uzdravení 193,380 Infikovaných 39,579 Last updated: 25. januára 2021 - 19:57 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky