štvrtok, 21 januára, 2021
2.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Monitor Hádajte koľko má pápež na Twitteri fanúšikov. A viete koľko ich má...

Hádajte koľko má pápež na Twitteri fanúšikov. A viete koľko ich má Robert Fico?

S miliónovými počtami fanúšikov pápeža Františka sa môže porovnávať len Barack Obama, ktorého na sociálnej sieti Twitter sleduje takmer 57 miliónov ľudí. Presné čísla uviedol portál Twiplomacy.com, podľa ktorého sa pápež František stal najvplyvnejším svetovým lídrom. Prvenstvo mu priniesol najväčší počet zdieľaní jeho „twítov“. Pápežove myšlienky v španielčine ľudia na Twitteri zdieľali v priemere 9 929 krát a v anglickom jazyku prekročil počet zdieľaní číslo 7 500.

Viac informácií z portálu Twiplomacy.com si môžete prečítať v angličtine TU

Slovenskí politici nemajú šancu získať milióny fanúšikov na Twitteri, ale niektorí, ako napríklad prezident Andrej Kiska, ktorý má 19 000 priaznivcov, sa aspoň snažia cez túto sociálnu sieť komunikovať. To sa však nedá povedať o predsedovi vlády. Robert Fico si účet na Twitteri založil ešte 4. decembra 2009, ale jeho komunikácia na sociálnej sieti nemala dlhé trvanie. „Zoznamujem sa s Twitterom. Som poctený, že aj touto cestou môžem komunikovať s voličmi,“ takto znel prvý Ficov „twít“. Jediný deň potom však premiér na Twitter akosi zanevrel. „Je to trápne, smiešne a ponižujúce. Dzurinda ma prenasleduje po mítingoch ako malý chlapec. SDKÚ by si malo uvedomiť, že má detinského lídra,“ to je zatiaľ posledný Ficov „twít“. Asi aj to bude dôvod, prečo má náš premiér na Twitteri len 756 fanúšikov.

Celý článok si môžete prečítať TU

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 228,778 +2,484 Dnes Úmrtí 3,737 +100 Dnes Uzdravení 176,864 Infikovaných 48,177 Last updated: 21. januára 2021 - 00:08 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky