pondelok, 12 apríla, 2021
7 C
Bratislava
Úvod Aréna Monitor Ak by Slovensko zažilo katastrofu, väčšina z nás by chcela pomoc z...

Ak by Slovensko zažilo katastrofu, väčšina z nás by chcela pomoc z EÚ

Spolupráca a koordinácia síl pri riešení katastrof je podľa troch štvrtín obyvateľov Slovenska oveľa výhodnejšia ako samostatné operácie jednotlivých krajín únie. Vyplýva to z celoeurópskeho prieskumu Eurobarometer, do ktorého sa zapojilo 28-tisíc občanov Európskej únie vrátane tisícky Slovákov.

Drvivá väčšina až 85 % ľudí na Slovensku si myslí, že akákoľvek prírodná pohroma alebo prípadný vojnový konflikt by mali negatívny dopad na slovenské hospodárstvo aj ekonomickú situáciu v krajine. Viac ako polovica Slovákov má pritom pocit, že vláda neprijíma dostatočné opatrenia na prevenciu takýchto katastrof.

Z prieskumu Eurobarometer vyplynul aj ďalší, pre Slovensko, zaujímavý fakt. Vyše tretina Slovákov tvrdí, že nie sú dostatočne informovaní o tom, aké prípadné nebezpečenstvá v ich regióne hrozia. Slabšiu informovanosť o hroziacich katastrofách máme spoločnú so Španielmi. Aj o rizikách katastrof pri cestovaní do iných krajín EÚ je informovaných len 28 % Slovákov. Najlepšie informovaní sa v tejto oblasti cítia byť Dáni (58 %), najhoršie Nemci (18 %).

Výsledky prieskumu Eurobarometer z marca 2015 si môžete pozrieť TU

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 371,062 Úmrtí 10,565 Uzdravení 255,300 Infikovaných 105,197 Last updated: 12. apríla 2021 - 05:54 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -