piatok, 23 apríla, 2021
9.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Monitor Ficovi stačí, aby dal vlaky zadarmo a nejaké balíčky, ale jeho voliči...

Ficovi stačí, aby dal vlaky zadarmo a nejaké balíčky, ale jeho voliči sa nepýtajú, kto to zaplatí, tvrdí predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič

V rozhovore pre Konzervatívny výber Igor Matovič uviedol, že Robert Fico sa v predvolebnom boji „bude hrať na Ježiška“. Podľa neho bude sľubovať všetko, aby sa jeho strana udržala pri moci. Témou číslo jeden v prípade Matovičovho hnutia OĽaNO je povzbudiť ľudí, aby napriek skepse, ktorá vládne v spoločnosti voči voľbám, išli odovzdať svoj hlas. „V minulých voľbách nebolo voliť skoro 1,8 milióna voličov, pretože stratili nádej a vieru v samých seba, že môžu niečo zmeniť. Týmto ľuďom chceme dať nádej,“ dodáva Matovič.

OĽaNO sa v júli spojilo s hnutím NOVA a do budúcoročných parlamentných volieb idú spoločne. To by malo dať voličovi podľa Matoviča záruku, že „bude voliť zoskupenie ľudí, za ktorými určite nestoja žiadne finančné skupiny, žiadne pokútne záujmy“.

Igor Matovič ďalej povedal, že OĽaNO v žiadnom prípade nepôjde do povolebnej spolupráce so SMERom-SD. Rovnako sa vyjadrilo aj vedenie hnutia NOVA. Strana Sloboda a Solidarita pod vedením Richarda Sulíka sa zatiaľ k spolupráci s OĽaNO a hnutím NOVA nepridala, ale rokovania stále trvajú. Je preto možné, že do volieb sa k dvojici pravicových strán pridá aj Sulíkova SaS.

Celý rozhovor s Igorom Matovičom si môžete prečítať TU

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 378,635 +485 Dnes Úmrtí 11,405 +48 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 111,930 Last updated: 23. apríla 2021 - 10:31 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -