Medailistov z Ruska a Bieloruska nebudú na paralympiáde v Paríži evidovať v medailovej bilancii krajín

  0

  7.3.2024 (SITA.sk) – Neutrálni športovci z Ruska a Bieloruska, ktorí sa umiestnia na stupňoch víťazov na tohtoročných paralympijských hrách v Paríži, nebudú uvedení v medailovej bilancii krajín.

  V stredu to prostredníctvom svojho oficiálneho webu oznámil Medzinárodný paralympijský výbor (MPV).

  Nemôžu ísť na ceremoniál

  Okrem toho sa na ruských a bieloruských športovcov, ako aj ich realizačné tímy, budú vzťahovať aj ďalšie obmedzenia.

  Nebudú súčasťou otváracieho ani záverečného ceremoniálu a pred podujatím budú nezávisle preverení, či nepodporujú vojnu na Ukrajine a nie sú prepojení s armádami v Rusku alebo Bielorusku.

  Až po previerke a úplnom súlade s predpismi MPV budú môcť národné paralympijské výbory Ruska a Bieloruska prihlásiť konkrétnych športovcov a realizačné tímy na paralympijské hry.

  Musia byť dodržané podmienky

  Členovia MPV na septembrovom valnom zhromaždení v Bahrajne rozhodli, že Rusi a Bielorusi môžu v Paríži súťažiť pod neutrálnym štatútom.

  Reprezentanti Ruska a Bieloruska môžu štartovať za podmienky, že ich účasť nebudú sprevádzať znaky, vlajky a hymny ich krajín.

  V prípade, že neutrálny športovec získa zlatú medailu, počas medailového ceremoniálu pustia paralympijskú hymnu. Paralympijské hry v Paríži sa uskutočnia od 28. augusta do 8. septembra 2024.

  Viac k témam: Paralympiáda, Paralympijské hry, rusko-ukrajinský konflikt
  Zdroj: SITA.sk – Medailistov z Ruska a Bieloruska nebudú na paralympiáde v Paríži evidovať v medailovej bilancii krajín © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -