Mbappé už údajne patrí Realu Madrid, päťročnú zmluvu mal podpísať pred dvoma týždňami

  0

  21.2.2024 (SITA.sk) – Francúzsky futbalista Kylian Mbappé si bude od budúcej sezóny obliekať dres španielskeho klubu Real Madrid. Aspoň tak to tvrdí web tamojšieho športového denníka Marca, ktorý uviedol, že 25-ročný útočník už pred dvomi týždňami podpísal s „bielym baletom“ kontrakt na päť rokov.

  Ako referuje Marca, pred niekoľkými dňami dokonca predstavitelia nemenovaného európskeho veľkoklubu sondovali možnosť predložiť ponuku ešte stále hráčovi parížskeho Saint-Germain, ale od hráčovho okolia dostali odpoveď, aby sa neobťažovali, pretože Mbappé už dal pevný záväzok Realu Madrid.

  Srdečná atmosféra

  Mbappé sa podľa správ v médiách minulý týždeň stretol s prezidentom PSG Nasserom Al-Khelaifim, aby mu oznámil, že 30. júna, keď mu vyprší platnosť zmluvy, z klubu odíde. Požiadal ho, aby mu nepredkladal žiadnu novú ponuku na predĺženie spolupráce. Tento rozhovor sa údajne udial v srdečnej atmosfére, pričom Al-Khelaifi pochopil, že nemá zmysel ďalej presviedčať Mbappého na pokračovanie v parížskom klube.

  Marca tvrdí, že v úvodných dňoch tohto roka, keď už Mbappého kontrakt vstúpil do posledných šiestich mesiacov, kontaktovali hráča zástupcovia Realu Madrid, aby zistili, že slovo majstra sveta z roku 2018, ktoré dal predstaviteľom „Los Blancos“ vlani v máji, naďalej platí. Keďže odozva bola pozitívna, obe strany sa dohodli na ďalších krokoch smerom k spečateniu transferu.

  Výrazne nižšia mzda

  Pri rokovaniach o finančných podmienkach sa vyskytli určité nezhody týkajúce sa imidžových práv, ale funkcionári Realu na pokyn prezidenta Florentina Péreza súhlasili s menším ústupkom, keďže hlavnou podmienkou Madridčanov bolo, aby Mbappého plat v španielskej metropole nevyskočil do závratných výšin. Francúzova mzda bude podľa webu marca.com výrazne nižšia ako v Paríži a v súlade s klubovou politikou Realu Madrid.

  Po niekoľkých úpravách v platových návrhoch by mal byť Mbappé v Madride najlepšie zarábajúcim hráčom v mužstve, ale jeho mzda nebude omnoho vyššia ako v prípade tých, ktorí momentálne v Reale poberajú najviac. Mal by však dostať štedrý bonus za podpis kontraktu s „bielym baletom“ a inkasovať aj ďalšie bonusy za dosiahnuté výsledky. To by malo zabrániť rozkolom v mužstve ohľadom platov, ktorým sa v Madride snažia dlhodobo predchádzať práve nastolenou platovou politikou.

  Viac k témam: Futbalista, zmena klubu
  Zdroj: SITA.sk – Mbappé už údajne patrí Realu Madrid, päťročnú zmluvu mal podpísať pred dvoma týždňami © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -