Šatan predniesol správu o činnosti SZĽH, na Slovensku v poslednom období vyrástlo aj šesť malých ľadových plôch (foto)

  0

  7.12.2023 (SITA.sk) – Členovia výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a delegáti z celého Slovenska na utorňajšom kongrese schválili rozpočet pre rok 2024. Ako referuje web hockeyslovakia.sk, kongres hokejového hnutia zároveň odvolal kontrolóra SZĽH Jaromíra Šmátralu. Táto funkcia zanikne dňom voľby nového kontrolóra.

  Peniaze na podporu extraligových klubov

  Výška štátneho príspevku a celková výška financií, s ktorými zväz ráta, je zhruba 10,384 milióna eur. Takmer polovica sumy, presne 49 percent, je určená pre potreby všetkých mužských, mládežníckych i ženských štátnych reprezentácií v budúcom kalendárnom roku.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Zasadnutie kongresu SZĽH (fotografie)

  Novinkou v rozpočte sú financie na podporu extraligových klubov, vzhľadom na to, že zväz v novej sezóne prebral našu najvyššiu súťaž aj v oblasti marketingu a vysielacích práv. Čiastka, ktorú zväz posiela ako priamu podporu na extraligové kluby, je 4,8 milióna eur.

  Rozširovanie hokejovej infraštruktúry

  Prezident SZĽH Miroslav Šatan na úvod kongresu predniesol správu o činnosti zväzu za uplynulý rok, pričom vyzdvihol rozširovanie hokejovej infraštruktúry po celom Slovensku.

  „Tešíme sa zo šiestich malých ľadových plôch, ktoré vyrástli v poslednom období na Slovensku. Veríme, že vďaka novovznikajúcemu ministerstvu športu a fondu na podporu športu sa hokejová infraštruktúra bude rozrastať,” povedal Šatan.

  Niekdajší kapitán slovenskej reprezentácie ďalej nabádal členov hokejového hnutia, aby boli aktívni smerom k rekonštrukcii ich infraštruktúry za pomoci financií z Fondu na podporu športu. „Máme prísľub štátu, že do fondu pôjde väčší obnos peňazí. Je tu nová príležitosť, aby sme túto šancu využili aj v prospech slovenského hokeja.”

  Financovanie mládežníckych trénerov

  Šatan priznal, že od začiatku pandémie koronavírusu SZĽH podporil hokejové kluby sumou viac ako štyri milióny eur nad rámec bežných financií, pričom tieto peniaze boli určené na financovanie mládežníckych trénerov.

  Prezident SZĽH udelil aj čestné uznanie neziskovej organizácii Dobré srdce Borisa Sádeckého za šírenie osvety a realizáciu vzdelávania na tému starostlivosť a ochrana zdravia hokejistov všetkých vekových kategórií. Čestné uznanie si z rúk prezident SZĽH prebrali predsedníčka správnej rady Martina Sádecká a členovia správnej rady Peter Božik a František Sádecký.

  SZĽH spolupracuje s neziskovou organizáciou Dobré srdce Borisa Sádeckého už druhý rok, keď jej pracovníci bezplatne školia hráčov, hráčky a členov realizačných tímov od starších žiakov až po seniorov.

  Viac k témam: Kongres SZĽH, Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH)
  Zdroj: SITA.sk – Šatan predniesol správu o činnosti SZĽH, na Slovensku v poslednom období vyrástlo aj šesť malých ľadových plôch (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -