Ronaldo môže doplatiť na kryptomeny, v USA je súčasťou miliardovej žaloby za propagáciu kryptoburzy Binance

  0

  4.12.2023 (SITA.sk) – Portugalská futbalová hviezda Cristiano Ronaldo je v USA súčasťou žaloby, ktorou žalobcovia žiadajú o odškodnenie vo výške aspoň miliardy dolárov ako náhradu škody v oblasti kryptomien.

  Elitný futbalista totiž propagoval burzu s kryptomenami Binance, no podľa žaloby šlo o klamlivú a nezákonnú reklamu.

  Uviedol svoju kolekciu tokenov

  Spolupráca Binance s významnými osobnosťami ako CR7 žalujúcu stranu údajne priviedla k “nákladným a nebezpečným investíciám”.

  “Dôkazy odhaľujú, že podvody spoločnosti Binance nadobudli astronomické výšky zásluhou ponuky a predaja neregistrovaných cenných papierov s ochotnou pomocou niektorých z najbohatších, najmocnejších a uznávaných organizácií a celebrít na celom svete – vrátane obžalovaného Ronalda,” uvádza sa v žalobe podanej na Floride.

  K nej sa zatiaľ nevyjadrili zástupcovia elitného futbalistu ani predstavitelia najväčšej kryptomenovej burzy na svete Binance.

  Podľa žalujúcej strany by mal C. Ronaldo zverejniť, akú sumu zinkasoval za partnerstvo s Binance. Pred rokom futbalista uviedol na trh svoju kolekciu nezameniteľných tokenov NFT “CR7”.

  Hodnota tokenov výrazne poklesla

  Reklama portugalskej hviezdy priniesla mimoriadne vysoký nárast vyhľadávaní a prémiová kolekcia sa vypredala za týždeň.

  Obchod s NFT však medzičasom “ochladol” a hodnota tokenov CR7 výrazne poklesla, keďže kryptopriemysel bol poznačený škandálmi a prepadmi trhu.

  V lete 2023 burzu Binance obvinili z toho, že funguje ako neregistrovaná burza cenných papierov a porušuje množstvo amerických zákonov o cenných papieroch.

  Binance súhlasila s vyrovnaním

  Kryptoburza minulý týždeň súhlasila so zaplatením vyrovnania približne 4 miliardy dolárov a jej zakladateľ Čchang-pcheng Čao odstúpil z funkcie generálneho riaditeľa.

  Priznal sa k zločinu súvisiacemu s tým, že nezabránil praniu špinavých peňazí na platforme.

  Žaloba voči CR7 nie je prvá, v ktorej celebrita čelí súdnemu sporu v súvislosti s propagáciou kryptomien.

  Vlani sa museli brániť viaceré hollywoodske a športové hviezdy vrátane slávneho hráča amerického futbalu Toma Bradyho. Hviezdny portugalský futbalista na svojich sociálnych sieťach naďalej propaguje Binance.

  Viac k témam: kryptoburza, Kryptomeny, Žaloba
  Zdroj: SITA.sk – Ronaldo môže doplatiť na kryptomeny, v USA je súčasťou miliardovej žaloby za propagáciu kryptoburzy Binance © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -