Van der Sar skončil s krvácaním do mozgu v nemocnici, stav bývalého brankára je stále vážny

  0

  10.7.2023 (SITA.sk) – Zdravotný stav niekdajšej brankárskej opory holandskej futbalovej reprezentácie Edwina van der Sara po krvácaní do mozgu je stabilizovaný, ale stále vážny. Aktuálne 52-ročný Edwin van der Sar skončil s krvácaním do mozgu na jednotke intenzívnej starostlivosti.

  Stav sa mu zhoršil na dovolenke

  Informáciu priniesol holandský klub Ajax Amsterdam, za ktorý Van de Sar chytal v rokoch 1990 – 1999 a v ktorom pracoval až do skončenia ostatnej sezóny ako generálny riaditeľ.

  “Každý v Ajaxe praje Edwinovi rýchle zotavenie. Myslíme na teba,” napísali zástupcovia amsterdamského klubu na twitteri, neskôr doplnili: “Zostáva na jednotke intenzívnej starostlivosti na potrebný čas. Správy o jeho stave zdieľame v mene jeho manželky Annemarie.”

  V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

  Podľa holandských médií bol niekdajší skvelý gólman na dovolenke v Chorvátsku, keď sa jeho zdravotný stav zhoršil.

  Vo vedení Ajaxu bol viac ako dekádu

  Edwin van der Sar do seniorského futbalu vstúpil práve vo farbách Ajaxu, neskôr chytal aj v Taliansku za Juventus Turín, v Anglicku za londýnsky Fulham aj Manchester United. S kariérou sa rozlúčil jedným súbojom vo vlasti vo farbách Noordwijku, v ktorom absolvoval mládežnícke roky. Za holandskú reprezentáciu odchytal dovedna 130 duelov.

  Vo vedení Ajaxu strávil viac ako dekádu, no spomenutý post opustil po sezóne 2022/2023, v ktorej Ajax skončil v domácej lige až tretí. “Po takmer jedenástich rokoch vo vedení klubu som unavený,” uviedol koncom mája Van der Sar.

  Viac k témam: Hospitalizácia, krvácanie do mozgu
  Zdroj: SITA.sk – Van der Sar skončil s krvácaním do mozgu v nemocnici, stav bývalého brankára je stále vážny © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -