Martin Fehérváry po štyroch sezónach v tíme Washington Capitals pridá ďalšie tri, klub s ním predĺžil zmluvu

  0

  7.7.2023 (SITA.sk) – Slovenský hokejový obranca Martin Fehérváry pokračuje v zámorskej NHL v tíme Washington Capitals, ktorý s ním predĺžil spoluprácu o tri sezóny do leta 2026.

  Stále iba 23-ročný bratislavský rodák má za sebou v organizácii Caps už štyri sezóny, pričom v ostatných dvoch bol už len súčasťou A-tímu.

  Líder vo fyzických stretoch

  Počas najbližších troch ročníkov bude Fehérváryho priemerný ročný plat 2,675 milióna dolárov, čo je v prepočte približne necelých 2,5 milióna eur. Správu priniesol oficiálny web zámorského klubu.

  Martin Fehérváry doteraz v NHL odohral 152 duelov základnej časti s bilanciou 14 gólov a 20 asistencií, v play-off pridal 8 štartov bez bodového zisku. V ostatnom ročníku zaznamenal 67 zápasov a v nich 16 bodov (6+10).

  Oficiálny web družstva z Washington pripomenul, že slovenský bek bol lídrom Capitals v počte fyzických stretov (217) a druhý najlepší v počte zblokovaných striel súperov (128).

  Na ľade strávil priemerne 20 minút na zápas počas celej sezóny zaznamenal šiesty najlepší čas v počte odohraných minút (1340) spomedzi všetkých hráčov Caps.

  Draftovali ho v druhom kole

  Sezónu predtým odohral 79 súbojov a v nich si pripísal 8 gólov a 9 asistencií, pričom bol lídrom organizácie medzi nováčikmi v obrane v počte presných zásahov.

  V celej súťaži skončil siedmy v počte “hitov”, nazbieral ich 251. Medzi nováčikmi bol v hitoch druhý a v počte zblokovaných striel šiesty (117).

  V klube odohral najvyšší počet duelov spomedzi všetkých (79) a bol v piaty v priemernom čase strávenom na ľade (19:39 min). Od leta 2021 patrí Fehérvárymu piata priečka medzi obrancami súťaže v počte fyzických stretov (468).

  Capitals si ho vybrali v drafte nováčikov v roku 2018 v 2. kole zo 46. miesta.

  Viac k témam: NHL
  Zdroj: SITA.sk – Martin Fehérváry po štyroch sezónach v tíme Washington Capitals pridá ďalšie tri, klub s ním predĺžil zmluvu © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -