Prežívame smútok a zúfalstvo, hovorí o Pelého zdravotnom stave jeho dcéra. Brazílska legenda je už mesiac v nemocnici

  0

  30.12.2022 Legendárny brazílsky futbalista Pelé už mesiac leží v Nemocnici Alberta Einsteina v Sao Paule a jedna z jeho dcér v stredu povedala, že rodina prežíva chvíle smútku a zúfalstva.

  Už 82-ročný Edson Arantes do Nascimento je hospitalizovaný od 29. novembra a v ostatných dňoch sa mu zhoršil zdravotný stav v súvislosti s rakovinou hrubého čreva. Podľa lekárov rakovina pokročila a spôsobila Pelému problémy s obličkami a srdcom.

  V ťažkých časoch stoja pri sebe

  Tieto momenty je ťažké opísať. Niekedy je to veľa smútku a zúfalstva, v iných chvíľach sa zasa smejeme a spomíname na zábavné chvíle z minulosti,“ uviedla na Instagrame. V nemocnici sú pri Pelém aj ďalší rodinní príslušníci.

  Toto všetko nás najviac naučilo, že sa musíme navzájom podporovať. Len tak to stojí za to. Všetci spolu,“ dodala.

  Hospitalizovaný je už mesiac

  Pelému v septembri 2021 odstránili nádor a odvtedy viackrát podstúpil chemoterapiu. Brazílsky denník Folha de Sao Paulo pred niekoľkými dňami prišiel so správou, že chemoterapia Pelému nezaberá a v nemocnici mu poskytujú paliatívnu liečbu. Jeho rodina to poprela.

  Pelé doviedol reprezentáciu Brazílie k titulom majstrov sveta v rokoch 1958, 1962 a 1970 a stále je najlepším strelcom histórie brazílskeho národného tímu so 77 zásahmi v 92 dueloch. O prvenstvo sa však už delí s Neymarom, ktorý na majstrovstvách sveta v Katare vyrovnal jeho gólový zápis.

  Viac k témam: Hospitalizácia, Rakovina hrubého čreva
  Zdroj: Webnoviny.sk – Prežívame smútok a zúfalstvo, hovorí o Pelého zdravotnom stave jeho dcéra. Brazílska legenda je už mesiac v nemocnici © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -