Ten Hag hľadá po odchode Ronalda ďalšieho strelca do Manchestru United, musí spĺňať viaceré kritériá

  0

  30.12.2022 Tréner anglického futbalového klubu Manchester United nie je spokojný so streleckou efektivitou svojich zverencov, ktorí v utorňajšom zápase Premier League zdolali Nottingham Forest 3:0.

  Erik ten Hag sa podľa jeho slov aktívne snaží priviesť do mužstva strelca a nahradiť tak odchádzajúcu hviezdu Cristiana Ronalda. V kádri pritom má výborných útočníkov ako Marcus Rashford, Anthony Martial či Bruno Fernandes.

  Nový hráč musí spĺňať kritériá

  “Musíme strieľať viac gólov. Vytvárame si tak veľa príležitostí, ale máme problémy s ich premieňaním,” povedal holandský kouč, ktorý si robil zálusk na svojho krajana Codyho Gakpa z holandského klubu PSV Eindhoven, no toho získal konkurenčný FC Liverpool.

  “Nebudem hovoriť o konkrétnych menách. Hľadáme ofenzívnych hráčov a strelca. Zišli by sa nám, lebo na nás čaká náročný harmonogram a hráme zápas každý tretí deň. Stále sledujeme hráčsky trh, ale potenciálny nový hráč musí spĺňať nielen naše športové, ale aj finančné kritériá. Robíme, čo môžeme, aby sme niekoho priviedli,” vysvetlil Ten Hag, ktorého zverenci sú momentálne na 5. mieste v Premier League.

  Hráči musia byť viac chladnokrvní

  Erik ten Hag chce čo najskôr posilniť ofenzívu Manchestru United, no svojich útočníkov vyzval, aby boli efektívnejší v zakončení.

  “V záujme zlepšenia nášho tímu musíme konať rýchlo. Môžete vidieť, že naši hráči dokážu skórovať. Martial je strelec, Rashford je strelec a aj Bruno bude strieľať góly. Máme veľa hráčov, ktorí dokážu skórovať, ale musia byť viac chladnokrvní,” doplnil kormidelník “červených diablov”.

  Viac k témam: Premier League
  Zdroj: Webnoviny.sk – Ten Hag hľadá po odchode Ronalda ďalšieho strelca do Manchestru United, musí spĺňať viaceré kritériá © SITA Všetky práva vyhradené.