Neymar nestihne ani zápas proti Kamerunu. Zahrá si ešte na majstrovstvách?

  0

  1.12.2022 Hviezdny útočník Neymar nenastúpi v piatkovom záverečnom zápase Brazílie v G-skupine futbalových majstrovstiev sveta v Katare proti Kamerunu. Tímový lekár Rodrigo Lasmar povedal, že 30-ročný hráč Paríža Saint-Germain sa dovtedy nestihne zotaviť.

  Viac o téme: MS vo futbale 2022 v Katare

  Neymar maróduje s poškodenými väzmi v pravom členku po tom, ako sa zranil vo štvrtkovom úvodnom dueli na šampionáte proti Srbsku (2:0). V pondelok preto v druhom stretnutí skupinovej časti nečelil Švajčiarsku (1:0) v stretnutí, v ktorom si „kanárici“ zabezpečili postup do osemfinále.

  Zahrá si ešte na majstrovstvách?

  Lasmar neuviedol časový harmonogram Neymarovho návratu a nepovedal, či sa hráč vôbec vráti do akcie počas majstrovstiev sveta.

  Brazílsky trénerský štáb však v utorok zdupľoval, že v Katare ešte očakáva štart Neymara, ktorému len dva presné zásahy chýbajú na vyrovnanie historického rekordu Pelého v počte gólov za Brazíliu (77).

  Proti Kamerunu si nezahrajú viacerí

  Lekár brazílskeho mužstva uviedol, že proti Kamerunu nenastúpia ani pravý obranca Danilo, ktorý si lieči zranenie členka a ľavý obranca Alex Sandro, ktorý pre svalové zranenie nedohral zápas proti Švajčiarsku. Lasmar taktiež neposkytol očakávaný čas zotavenia v prípade Danila a Alexa Sandra.

  Fotogaléria: Neymar

  Brazília sa sťažovala na trávnik na Štadióne 974, kam by sa mohla vrátiť v osemfinále, ak skončí na prvom mieste vo svojej skupine. Brazílska výprava uviedla, že požiada Medzinárodnú futbalovú federáciu (FIFA), aby konala a zabezpečila zlepšenie podmienok.

  Viac k témam: Futbalové zápasy, Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2022 v Katare, Zranenie
  Zdroj: Webnoviny.sk – Neymar nestihne ani zápas proti Kamerunu. Zahrá si ešte na majstrovstvách? © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -