Pri výstavbe infraštruktúry pre MS vo futbale 2022 zahynulo zrejme oveľa viac pracovníkov než uvádzali oficiálne správy

  0

  1.12.2022 Popredný predstaviteľ Kataru zapojený do organizácie futbalových majstrovstiev sveta Hassan Al-Thawadi uviedol, že počet pracovníkov, ktorí zahynuli pri výstavbe infraštruktúry pre podujatie, sa pohybuje „medzi 400 a 500“.

  Toto číslo je výrazne vyššie než ktorékoľvek predchádzajúce tvrdenie zverejnené katarskými predstaviteľmi.

  Toto Katarčania nehovorili

  Predseda organizačného výboru turnaja Al-Thawadi v rozhovore s britským novinárom Piersom Morganom, ktorého pasáže zverejnili online, dostal otázku, aký je reálny počet migrujúcich pracovníkov, ktorí zomreli.

  Viac o téme: MS vo futbale 2022 v Katare

  „Odhad je 400, medzi 400 a 500. Nemám presné číslo. Je to niečo, o čom sa diskutovalo,“ povedal.

  O tomto čísle predtým Katarčania nehovorili. Oficiálne správy v minulosti informovali iba o 40 úmrtiach tých, ktorí sa podieľali na výstavbe a rekonštrukcii štadiónov.

  Pri prácach na kompletnej infraštruktúre pre turnaj však zrejme celkovo prišiel o život viac ako desaťnásobok, ako tvrdí Al-Thawadi.

  Čierna škvrna na prípravách MS

  Katar pre svetový šampionát vo futbale postavil futuristické štadióny, linky metra a ďalšiu potrebnú infraštruktúru, pričom na prípravy vynaložil viac ako 200 miliónov dolárov.

  Čiernou škvrnou na prípravách Kataru však bolo zaobchádzanie s migrujúcimi pracovníkmi z krajín, ako je India, Pakistan a Srí Lanka.

  Tí často pracovali dlhé hodiny v drsných podmienkach a boli vystavení diskriminácii, krádežiam platov a inému zneužívaniu, pretože ich zamestnávatelia sa vyhýbali zodpovednosti.

  Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2022 v Katare
  Zdroj: Webnoviny.sk – Pri výstavbe infraštruktúry pre MS vo futbale 2022 zahynulo zrejme oveľa viac pracovníkov než uvádzali oficiálne správy © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -