Ružička podľa experta strieda v Calgary lepšie obdobia s horšími, vyrovnal aj svoje bodové maximum v NHL

  0

  29.11.2022 Slovenský hokejový útočník Adam Ružička z tímu zámorskej NHL Calgary Flames ukazuje v aktuálnej sezóne dve tváre, v niekoľkých zápasoch zažiaril a potom dlhší čas nebodoval.

  Všimol si to aj expert na tím “plameňov” Ryan Pike z portálu Flames Nation, ktorý doterajšie výkony dvadsaťtriročného Bratislavčana ohodnotil známkou C na stupnici od A po F.

  Niekedy je nevýrazný

  “Ružička bol niekedy veľmi viditeľný a inokedy zase tichý. Keď sa mu darilo, bol v centre pozornosti. Ale ku koncu prvej štvrtiny základnej časti bol v troch alebo štyroch zápasoch naozaj nevýrazný,” napísal odborník o Ružičkovi, ktorý v doterajších 11 dueloch sezóny zaznamenal 5 gólov a 4 asistencie. Na konte má aj dve trestné minúty a 19 striel na bránku.

  Adam Ružička si zahral aj v prvom útoku Flames a najviac zažiaril 19. novembra v stretnutí proti Floride Panthers (5:4 po samostatných nájazdoch), v ktorom si pripísal dva presné zásahy a jednu prihrávku. Potom však nebodoval v troch dueloch za sebou.

  Najlepšie obdobie mal vo svojom štvrtom až siedmom zápase sezóny, keď získal 7 bodov (4+3), vrátane gólu a asistencie v dvoch po sebe idúcich súbojoch.

  Vyrovnal svoje kariérne maximum

  Ružička si s piatimi gólmi už vyrovnal svoje kariérne maximum v NHL z minulého ročníka, keď v 28 stretnutiach nazbieral 10 bodov (5+5). Celkovo v základnej časti profiligy nazbieral doposiaľ 20 bodov (10+10) v 42 zápasoch a všetky v drese Calgary, ktoré ho draftovalo v roku 2017 zo 109. miesta.

  Kanadský klub má po 21 dueloch aktuálnej sezóny bilanciu 9 víťazstiev a 12 prehier, patrí mu 10. pozícia v tabuľke Západnej konferencie.

  Viac k témam: NHL National Hockey League
  Zdroj: Webnoviny.sk – Ružička podľa experta strieda v Calgary lepšie obdobia s horšími, vyrovnal aj svoje bodové maximum v NHL © SITA Všetky práva vyhradené.