Ruskí športovci nebudú mať v súvislosti s mobilizáciou dodatočné privilégiá

  0

  3.10.2022 Podľa ruského ministra športu Olega Matycina v súvislosti s ohlásenou čiastočnou mobilizáciou nie je možné poskytnúť dodatočné privilégiá pre športovcov. Ako referuje web matchtv.ru, športovci by sa podľa Matycina mali prezentovať ako “vlastenci podporujúci špeciálnu vojenskú operáciu a prezidenta Vladimira Putina” a zapojiť sa do vojny na Ukrajine, keď to bude potrebné.

  Minister však prisľúbil “určité ochranné opatrenia”, čo znamená, že istým skupinám športovcov umožnia odklad mobilizácie. Konkrétne kritériá vraj v najbližších dňoch zverejní ruské ministerstvo športu. To momentálne zhromažďuje zoznamy ruských športovcov a trénerov na vytvorenie registra osôb, ktoré aspoň zatiaľ nebudú podliehať mobilizácii.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  Čiastočnú mobilizáciu počas minulého týždňa vyhlásil ruský prezident Vladimír Putin a povolávacie rozkazy už dostali viacerí ruskí športovci vrátane krasokorčuliara Dmitrija Alijeva – majstra Európy z rakúskeho Grazu 2020.

  Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská mobilizácia
  Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskí športovci nebudú mať v súvislosti s mobilizáciou dodatočné privilégiá © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -