Cirque du Soleil príde do Bratislavy s predstavením Corteo, Benčík opísal jeho najobľúbenejší moment (video)

  0

  7.8.2022 Cirque du Soleil prichádza na Slovensko s predstavením Corteo. Divákom a diváčkam sa predstaví na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Budú si ho môcť pozrieť v dňoch 15. až 18. septembra 2022.

  Príprava predstavenia trvala tri roky

  Predstavenie prinesie cirkusovú atmosféru, divadelné zážitky, ale aj odvážne akrobatické kúsky. Corteo v taliančine znamená poslednú cestu, prípadne pohreb. V tlačových správach to uviedla agentúra Vivien.

  Najdivadelnejšia a najväčšia cirkusová šou, tak pre agentúru SITA opísal prestavenie Corteo herec Juraj Benčík, ktorý temer dva roky stvárňoval jej hlavnú postavu, klauna Maura.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Cirque du Soleil – predstavenie Corteo (fotografie)

  Predstavenie sa presúvalo 68 kamiónmi a príprava trvala tri roky, čo je podľa Benčíka v Cirque du Soleil bežný čas prípravy predstavenia.

  Pohrebný sprievod a rozlúčka

  Autorom je divadelník, herec, scenárista i režisér Daniele Finzi Pasca. Corteo je postavené na protirečení toho, ako klaun, zábavná postava, ktorá by mala ľudí rozosmievať, zomiera.

  Predstavenie je jeho pohrebným sprievodom i rozlúčkou z jeho priateľmi a je zavŕšené Maurovým odletom do neba na bicykli v sprievode anjelov. Benčík stvárňoval postavu Maura dvadsať mesiacov.

  Benčík má v rámci predstavenia mnoho obľúbených momentov, no za najúžasnejší, najdôležitejší a najkrajší moment označuje Maurov odlet, keď sa s ním všetci lúčia a na jednej strane je všetkým ľúto, že to končí, no zároveň sú šťastní, že to s ním mohli zažiť.

  „Diváci sa môžu tešiť na fenomenálnu a fascinujúcu oslavu priateľstva, lásky a oslavu najdôležitejšieho kresťanského princípu, že je niečo večné,” uzavrel Benčík.

  https://cdnv.webnoviny.sk/sites/34/2022/08/juraj-bencik-o-predstaveni-corteo.mp4

  Viac k témam: Cirque Du Soleil, Predstavenie
  Zdroj: Webnoviny.sk – Cirque du Soleil príde do Bratislavy s predstavením Corteo, Benčík opísal jeho najobľúbenejší moment (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu