Nezaočkovaný Djokovič stále dúfa, že si zahrá na US Open v New Yorku

  0

  2.8.2022 Srbský tenista Novak Djokovič dúfa, že sa bude môcť predstaviť na štvrtom grandslamovom turnaji tohtoročnej sezóny – US Open v New Yorku, napriek tomu, že sa nenechal zaočkovať proti ochoreniu COVID-19.

  Djokovič zatiaľ nemá nič isté

  Dvadsaťjedennásobný grandslamový šampión prostredníctvom sociálnych sietí uviedol, že sa pripravuje tak, akoby na kurtoch vo Flushung Meadows mal nastúpiť. Turnaj sa začína 29. augusta a potrvá do 11. septembra.

  “Pripravujem sa, ako keby mi umožnili súťažiť, a čakám na to, či bude nejaký priestor na to, aby som vycestoval do USA,” napísal Djokovič.

  Napriek tomu, že figuruje v menoslove nasadených hráčov, zatiaľ stále nemá isté, že v New Yorku bude štartovať.

  Američania požadujú očkovanie

  Spojené štáty nepovoľujú vstup do krajiny zahraničným návštevníkom, ktorí nepodstúpili vakcináciu proti koronavírusu. To bol aj dôvod, prečo Djokovič tento rok vynechal veľké podujatia v Indian Wells, Kalifornii a Miami.

  Tridsaťpäťročný rodák z Belehradu nedávno triumfoval v londýnskom Wimbledone a predtým sa predstavil i na parížskom Roland Garros, kde vo štvrťfinále prehral s neskorším šampiónom Rafaelom Nadalom. Začiatkom tohto roka ho však na Australian Open nenechali hrať, pretože nesplnil podmienku organizátorov týkajúcu sa očkovania.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Wimbledon (finále mužov): Novak Djokovič – Nick Kyrgios (fotografie)

  Po tom, čo vo finále Wimbledonu zdolal Nicka Kyrgiosa, Djokovič povedal, že by si „rád” zahral na US Open, ale dodal: „Neplánujem sa dať zaočkovať.” Djokovič je trojnásobným víťazom US Open. Vlani vo finále prehral s Rusom Daniilom Medvedevom a nevyužil vtedy možnosť získať kalendárny Grand Slam.

  Viac k témam: Koronavírus, New York, Očkovanie proti koronavírusu, US Open
  Zdroj: Webnoviny.sk – Nezaočkovaný Djokovič stále dúfa, že si zahrá na US Open v New Yorku © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -